Pagrindiniai boilerių tipai
Įprastai vandens šildytuvai skirstomi į paprastus ir kombinuotus. Pirmieji yra maitinami elektra, o antrieji gali būti jungiami prie namo šildymo sistemos, pavyzdžiui, saulės kolektoriaus arba katilinės. Tuomet vanduo šildomas pakaitomis naudojant elektrą bei kitus šilumos išteklius. Visgi, boileriai taip pat skirstomi pagal kaitinimo elementus. Jie gali būti keramikiniai arba spiraliniai. Kuo šie skiriasi? Keramikinių elementų gyvavimo laikotarpis kiek ilgesnis. Kita vertus, dažniausiai jie taip pat kainuoja brangiau.
Kokio dydžio vandens šildytuvą pasirinkti?
3–4 asmenų šeimai rekomenduojama pasirinkti 120–200 litrų vandens šildytuvą. Žinoma, tinkamas variantas taip pat priklauso nuo turimų poreikių. Daliai žmonių gali tikti ir 100 litrų talpos boileriai, tačiau įprastai daugeliui reikia kiek didesnio šildytuvo. Kita vertus, galutinį dydį dažniausiai taip pat apsprendžia sanmazgų kiekis, šilumos šaltiniai, pačios vonios matmenys.
Į ką atsižvelgti renkantis tinkamą boilerį?
Renkantis boilerį rekomenduojama atsižvelgti į tokius aspektus, kaip jo talpa, maksimalus galingumas, tvirtinimo būdas, svoris, vandens įkaitimo trukmė ir papildomos funkcijos. Talpos ypatumus aptarėme jau kiek anksčiau. 4 asmenų šeimai reikia maždaug 120–200 litrų vandens šildytuvo. Kita vertus, ne ką mažiau svarbus ir maksimalus galingumas. Įprastai jis nurodomas vatais (W). Daugumos vandens šildytuvų galingumas siekia iki 2000 W. Dažniausiai to pakanka pagrindiniams poreikiams patenkinti. Visgi, jeigu reikia, jog vanduo šiltų labai greitai, tikriausiai teks pasirinkti galingesnį boilerį. Kita vertus, rekomenduojama atsižvelgti ir į Jums tinkamą šildytuvo tvirtinimo būdą. Jis gali būti vertikalus arba horizontalus. Be to, egzistuoja įvairių boilerio funkcijų, į kurias pravartu atsižvelgti. Visgi, apsispręskite dėl šių reikalingumo, mat tai didina galutinę šildytuvo kainą.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/485545