Geidžiamiausios stovyklos – sporto
Anot skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ Klientų patirties valdymo vadovės Donatos Stoškuvienės, nemaža dalis lietuvių vasarą yra linkę išleisti savo vaikus į stovyklas, dažniausiai – į sporto ir meno užsiėmimus.
„Creditea“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad 38 proc. apklaustųjų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, per vasaros atostogas juos leidžia į sporto stovyklas / būrelius, 20 proc. – į meno ir kūrybos, 12 proc. – kalbų, 11 proc. – mokslo ir technologijų, lauko stovyklas, 8 proc. – socialinių įgūdžių ir lyderystės.
„Tačiau atžaloms grįžus iš stovyklų, tėvams neretai tenka vėl spręsti galvosūkį, kuo jas užimti – juk vėl išleisti į kitą būrelį ne kiekvienai šeimai užtenka lėšų.
Tuo labiau, kad dar reikia atsidėti pinigų ir naujiems mokslo metams: štai vieno vaiko paruošimui mokyklai net 41 proc. apklaustųjų teigia išleidžią apie 100–200 Eur. O jei šeimoje yra daugiau vaikų, piniginę tenka atverti gerokai plačiau“, – sako D. Stoškuvienė.
7 nemokamos lavinančios veiklos vaikams
Todėl ji dalinasi 7 nemokamomis veiklomis visai šeimai, kurių metu vaikai gali išmokti naujų įdomių dalykų.
- Gamtos stebėjimas. Išvykite į mišką ar prie ežero ir drauge su vaikais stebėkite gamtą – paukščius, augalus, vabzdžius. Į užrašų knygelę užsirašykite, ką pamatėte, nupieškite įdomesnius rastus augalus ar pamatytus gyvūnus. Plačiau pasidomėkite jų rūšimis – jiems reikalingomis gyvenimo sąlygomis, mintamu maistu ir pan.
- Orientavimasis. Mokykite vaikus orientuotis miške ar parke naudojantis žemėlapiais ar kompasais. Organizuokite orientavimosi varžybas ir įtraukite į jas visą šeimą ir draugus.
- Rankdarbiai. Užsiimkite rankdarbiais – megzkite, nerkite, užsiimkite dekupažu, kurkite karpinius. O gryname ore su vaikais galite pinti vainikus, gaminti šiaudines lėles, dėlioti akmenukų mozaikas.
- Eksperimentai. Atlikite paprastus mokslinius eksperimentus – pavyzdžiui, sukurkite vulkaną iš sodos ir acto. O kad tokie vulkanai dar būtų spalvoti, į sodą įlašinkite po kelis lašus maistinių dažų.
- Sodininkystė. Mokykite vaikus sodinti ir prižiūrėti augalus, padėkite jiems susikurti mažą darželį. Tai vaikams ne tik padės suprasti gamtos ciklus, bet ir išmokys juos atsakomybės.
- Gaminimas. Mokykite vaikus gaminti paprastus patiekalus ar kepinius. Eikite kartu apsipirkti į turgų, rinkite miške uogas ir ruoškite iš jų įvairius nesudėtingus ir sveikus gardumynus.
- Muzika ir šokiai. Mokykite vaikus groti paprastais instrumentais, drauge mokykitės šokių žingsnelių ir naujų dainelių. Organizuokite koncertus ir pasirodymus namuose ar kieme.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/488115