„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Kurana“ į atsinaujinančių degalų gamybą investuoja 11 mln. eurų

Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti 2025 metų viduryje.

Investicijos į antros kartos atsinaujinančių degalų gamyklą sieks 10,8 mln. eurų, iš kurių 3,5 mln. eurų gauti pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“. Projekto metu bus įsigyta ir įdiegta nauja įranga, skirta antros kartos bioetanolio gamybai.

„Kuranai“ išplėtus gamybos pajėgumus, metinis bioetanolio gamybos kiekis sieks 4,99 kilotonų naftos ekvivalento.

„Pagrindinis projekto tikslas yra sukurti skystųjų antros kartos biodegalų gamybos pajėgumus, kurie leis gaminti švarų ir tvarų energijos šaltinį, mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir prisidėti prie klimato kaitos problemų sprendimo. Antros kartos bioetanolis į aplinką išskiria iki 80 proc. mažiau CO2 nei iškastinis kuras ir smarkiai prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo”, – sako Jurgis Polujanskas, „Kuranos“ generalinis direktorius.

Bioetanolio gamyba naujojoje gamykloje leis sumažinti priklausomybę nuo naftos ir kito iškastinio kuro, kuris kelia didelę žalą aplinkai ir kurio kaina rinkoje yra nestabili.

Projektas leis efektyviai panaudoti atliekas ir liekanas, kurios paprastai patenka į sąvartynus, tad „Kurana“ kitoms bendrovėms padės spręsti atliekų utilizavimo problemas, o savo veikloje užtikrins žiedinės ekonomikos principus.

Visa „Kuranoje“ vykstanti gamyba yra beatliekinė. Gamybos procese išsiskiriančios biodujos panaudojamos biometano gamybai, o biomasė dirvožemiui gerinti. Lietuvoje kaip ir daugelyje kitų ES šalių bioetanolis yra maišomas su benzinu. Didinant etanolio dalį benzine galima reikšmingai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančias emisijas ir dekarbonizuoti transporto sektorių.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, kad iki 2030 metų 15 proc. transporto sektoriaus suvartojamos energijos turi sudaryti energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/485852

Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs