Įmonės direktorius Roman Baranov sako: „Ne kiekviena finansų organizacija pasiekia šį statusą, todėl tai – mums itin svarbaus etapo pradžia. Statusas pabrėžia mūsų reikšmingą įtaką finansinių paslaugų sektoriui Lietuvoje. Per septynerius veiklos metus su atsidavimu ir sunkiai dirbome, kad pasiektume šį rezultatą. Aktyviai vystėme ir plėtėme savo klientų ratą. Nors nauji teisės aktų pakeitimai reiškia ir padidėjusią priežiūrą, mes tai vertiname kaip galimybę patvirtinti įsipareigojimą – išlaikyti visuomenės pasitikėjimą ir užtikrinti aukščiausius finansinio sąžiningumo standartus.“
Remiantis 2022 ir 2023 finansinių metų duomenimis, „Walletto“ viršijo nustatytus kriterijus ir dėl to gavo šį išskirtinį statusą. Kaip skelbia Lietuvos bankas, šiemet tarp elektroninių pinigų įstaigų Lietuvoje „Walletto“ užima 7-ą vietą pagal klientų mokėjimų apyvartą.
Įmonės finansų vadovas Edgaras Danulevič paaiškino, kas keisis gavus naują statusą: „Nors tai yra nauja tema sektoriuje, manome, kad neseniai įvykę teisės aktų pakeitimai didžiausią įtaką turės finansinio audito procesui. VIĮ statusas įprastai reiškia griežtesnį rizikos vertinimą, o tai lems padidėjusią išorinio audito apimtį ir, atitinkamai, pareikalaus daugiau laiko iš finansų auditorių. Natūralu, kad griežtesni nepriklausomumo, rizikos vertinimo ir kokybės kontrolės reikalavimai pateisins VIĮ audituojančių išorinių auditorių laiko sąnaudas, tačiau tai taip pat apribos audito įmonių, galinčių atlikti VIĮ įmonių finansinį auditą, pasirinkimą. Iš savo perspektyvos mes žvelgiame į šiuos pokyčius optimistiškai ir esame pasiruošę prie jų prisitaikyti“.
VIĮ statusą turinčioms elektroninių pinigų įstaigoms, veikiančioms Lietuvoje, nebus privaloma rengti finansinių ataskaitų pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS). Taigi, taikomi apskaitos standartai išliks tokie, kokius pasirinks pati įmonė. Priešingai nei kituose finansų sektoriuose, elektroninių pinigų įstaigos atleistos nuo reikalavimo steigti audito komitetą.
„Walletto“ yra nuo 2017 m. veikianti Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga, prižiūrima Lietuvos banko. Įmonė taip pat yra pagrindinė „Visa“ ir „Mastercard“ narė kaip mokėjimo priemonių leidėja ir mokėjimų apdorojimo paslaugos teikėja, taip pat tiesioginė STEP2 ir SWIFT dalyvė.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/489491