„Didelė biurokratija, pertekliniai reikalavimai ir sudėtingos procedūros yra kasdienybė daugeliui verslininkų. „Teltonikos“ pavyzdys tik išryškino tai, ką smulkesni verslo subjektai patiria kiekvieną dieną, tačiau jų balsas dažnai lieka neišgirstas“, – teigia Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.
Verslo taryba – sprendimas biurokratijos problemoms spręsti
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai prieš artėjančius Seimo rinkimus susitiko su Seimo frakcijomis ir išreiškė poreikį kurti Verslo tarybą – platformą, kurioje būtų atstovaujami visų verslų interesai: nuo smulkiųjų iki stambiųjų. Rūmų atstovų teigimu, tokia taryba galėtų tapti konstruktyviu partneriu Vyriausybei ir padėtų spręsti aktualias verslo problemas. Svarbu paminėti, kad visos susitikimuose dalyvavusios Seimo frakcijos pritarė, jog toks mechanizmas būtų naudingas. Frakcijų atstovai sutarė, kad Verslo taryba galėtų būti efektyvi platforma, leidžianti savalaikiai spręsti svarbiausius klausimus – nuo aplinkosaugos, mokesčių, energetikos iki darbo kodekso ar statybų reikalavimų.Šis mechanizmas užtikrintų nuoseklų dialogą tarp verslo ir valdžios, mažinant konfliktus ir biurokratines kliūtis.
„Verslo taryba leistų savalaikiai derinti svarbiausius klausimus ir taptų konstruktyviu partneriu Vyriausybei. Tai būtų efektyvus būdas užtikrinti verslo ir valstybės partnerystę bei bendrą nacionalinį interesą. Tokio mechanizmo Lietuvoje labai trūksta“, – pabrėžė Sigitas Leonavičius.
Partnerystė, ne konfliktai
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai primena, kad tokios iniciatyvos nėra tik didžiųjų verslų interesas. Kaip rodo pastarojo skandalo pamokos, efektyvus dialogas ir partnerystė gali būti raktas į tvarų verslo ir valstybės bendradarbiavimą.
„Tik per dialogą galime pasiekti didesnio lankstumo ir mažinti biurokratinę naštą. Jei norime ekonominio proveržio, reikia ne konfliktų, o bendradarbiavimo, – apibendrina Sigitas Leonavičius. – „Verslo taryba galėtų tapti kertiniu partnerystės pagrindu, siekiant skatinti ekonomiką, kurti darbo vietas ir stiprinti nacionalinį interesą.“
Verslo interesai – pirmiausia, tik po to mokesčių didinimas
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai pabrėžia, kad verslo poreikiai ir problemos turi būti išklausyti bei išspręsti prieš pradedant diskusijas apie mokesčių didinimą. „Kol verslas skendi biurokratinėse procedūrose ir susiduria su pertekliniais reikalavimais, negali būti kalbos apie naujus mokesčių užmojus. Verslas turi turėti galimybę augti ir klestėti, o tik tada galima kalbėti apie mokesčių politikos pokyčius,“ – akcentavo Sigitas Leonavičius.
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai skatina valdančiuosius imtis aktyvių veiksmų kuriant Verslo tarybą ir užtikrinant, kad Lietuvoje verslas būtų išgirstas, galėtų veikti sklandžiai, inovatyviai ir be perteklinės biurokratijos.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/496457