Papildomai į valstybės biudžetą VMU už 2023 m. perves ir 13,1 mln. Eur pelno mokesčio.
Audituotais duomenimis, VMU pajamos už 2023 m. siekė 288,6 mln. Eur, įmonė uždirbo koreguotojo grynojo pelno 117,4 mln. Eur, o koreguotas EBIDTA sudarė 144,4 mln. Eur.
„Praėjusiais metais investavome į ilgalaikius projektus, padėsiančius tvariai valdyti valstybės patikėtą turtą – Lietuvos miškus. Tai ir energetinio efektyvumo gerinimo priemonės kaip šildymo sistemų modernizavimas, pastatų renovacija, atsinaujijančių išteklių vartojimas – įsigyjama tik žalia elektros energija, investicijos į elektromobilius, techniką, taip pat vietovei būdingų ekosistemų priežiūra ir apsauga, biologinės įvairovės palaikymas“, - teigė VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
VMU, vykdydama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Seimo rekomendacijas ir sprendimus Lietuvoje veikiančias valstybės įmones pertvarkyti į akcines bendroves, taip užtikrinant sprendimų lankstumą ir greitį, valdymo depolitizavimą, rengiasi teisinio statuso keitimui. „Pasigirsta įvairių nuogąstavimų dėl VMU teisinio statuso keitimo. Norime užtikrinti, kad įmonei tapus akcine bendrove, visų darbuotojų darbo santykiai bus tęsiami, išlaikant nepakitusią darbuotojų ekonominę ir socialinę padėtį. Taip pat 100 proc. įmonės akcijų priklausys valstybei, miškai išliks valstybės nuosavybė, bendrovė juos valdys patikėjimo teise, kaip valdo ir dabar. Šis pertvarkymas padės užtikrinti paprastesnį įmonės administravimą, plėtros galimybes“, - aiškina V. Kaubrė.
VMU skatina sąmoningą miško valdymą ir diegia darnaus ūkininkavimo miškuose principus, siekdama ilgalaikės visapusės ekologinės, socialinės ir ekonominės naudos valstybei ir visuomenei.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/484484