Tai jis sakė prasidedant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos sesijai, netrukus po to, kai lietuviams nepavyko į jos darbotvarkę įtraukti klausimo dėl jėgainės saugumo.
„Mums, Baltarusijai ir Lietuvai, reikalinga ši jėgainė“, – Minske pradėdamas sesiją sakė A.Lukašenka.
Jis pasiūlė Lietuvai kartu statyti ir eksploatuoti Astravo elektrinę, kaip bendrą jėgainę, kad ši aprūpintų elektra abi šalis, o jei to prireiktų, ir Lenkiją, Latviją bei Estiją.
„Mes manome, kad šis klausimas yra politizuotas. Susėskime ir kaip reikiant išspręskime šį klausimą bei jį užbaikime. Ir nebejuokinkime daugiau pasaulio, – pareiškė Baltarusijos vadovas. – Ir, be to, Lietuvoje ilgą laiką veikė Ignalinos elektrinė. Bet mes juk niekada nekėlėme klausimo, kad ji kelia pavojų. Nors mes dėl šios senos jėgainės patyrėme daug neigiamų procesų. Vandenį vėsinimui ši stotis gaudavo iš Baltarusijos ir panaudotas vanduo sugrįždavo taip pat į Baltarusiją.“
„Europiečiai, aš jums garantuoju, kad nepaisant to, kad nesame vienintelė šalis, užsiimanti taikia branduoline veikla, mes pastatysime pačią saugiausią jėgainę. Mums, „Černobylį“ išgyvenusiai respublikai, ne taip paprasta buvo nuspręsti (statyti jėgainę), ir mes suprantame, kad svarbiausias klausimas yra saugumo klausimas“, – pabrėžė Baltarusijos prezidentas.
Jis taip pat pridūrė, kad Astravo jėgainę ketinama pastatyti laiku ir „griežtai laikantis normų ir standartų“.
A.Lukašenka taip pat akcentavo, kad uždarius Ignalinos atominę elektrinę, Baltarusija pakvietė jos buvusius darbuotojus atvykti dirbti į Astravą. „Ir daugelis lietuvių, atominės energetikos specialistų, atvyko pas mus dirbti“, – teigė jis.
Astravo atominę elektrinę Rusijos korporacija „Rosatom“ stato 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos Vyriausybė teigia, kad darbai vykdomi nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos standartų.