Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Akmens anglimi kūrenamos elektrinės Kinijoje kasdien nužudo apie 4000 žmonių

Dėl oro taršos kiekvieną dieną Kinijoje miršta vidutiniškai apie 4000 žmonių. Ekspertų nuomone, pagrindinė to priežastis – kūrenamos akmens anglys, kurias dažnai naudoja šalies šiluminės elektrinės, rašo naujienų svetainė bloomberg.com.
Smogas Pekine
Smogas Pekine / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mirtis nuo taršos sukelia itin mažos dalelės, kurios gali būti infarkto, insulto, plaučių vėžio ir astmos priežastimi. Skaičiuojama, kad oro tarša kiekvienais metais nusineša 1,6 mln. kinų gyvybių, t.y. tai yra 17 proc. visų šalies mirčių priežastis.

Mirtis nuo taršos sukelia itin mažos dalelės, kurios gali būti infarkto, insulto, plaučių vėžio ir astmos priežastimi.

„Kuomet paskutinį sykį viešėjau Pekine, taršos lygis buvo pavojingas gyvybei. Kiekviena ten praleista valanda mano gyvenimo trukmę sumažino 20 minučių“, – teigė klimatą stebinčioje organizacijoje „Berkeley Earth” dirbantis mokslininkas Richardas Mulleris: „Tai tas pats, jeigu kiekvienas vyras, moteris vaikas surūkytų po 1,5 cigaretės per valandą“.

Kinijos pareigūnai pripažįsta, kad oras didžiuosiuose šalies miestuose yra itin užterštas. Pastaraisiais metais šalyje nustatyti tam tikri leistini oro kokybės standartai, įkurtos stebėjimo stotys, taip pat sugriežtinti reikalavimai transporto priemonėms naudojamui kurui.

Tokie valdžios žingsniai jau davė apčiuopiamų rezultatų. Pirmąjį 2015 m. pusmetį oro kokybės situacija pagerėjo 358 Kinijos miestuose.

Apie 64 proc. Kinijoje pagaminamos elektros energijos atkeliauja iš akmens anglimis kūrenamų elektrinių.

Nepaisant to, iki šiol apie 92 proc. Kinijos gyventojų per metus vidutiniškai apie 120 valandų praleidžia smarkiai užterštame ore.

Kinijos statistikos biuro duomenimis, 2014 m. iš 161 miesto, kurių oro kokybė buvo stebima, apie 90 proc. neatitiko oficialių reikalavimų.

Skirtingi tyrimai atskleidė, kad vienas iš pagrindinių taršos šaltinių yra deginama akmens anglis.

Taršos šaltiniai yra plačiai paplitę visoje Kinijoje, tačiau jų yra ypač daug vadinamajame šiaurės rytiniame koridoriuje, kuris tęsiasi nuo Šanchajaus pietuose iki Pekino šiaurėje.

Apie 64 proc. Kinijoje pagaminamos elektros energijos atkeliauja iš akmens anglimis kūrenamų elektrinių.

Siekdamas sumažinti priklausomybę nuo akmens anglimis kūrenamų elektrinių, Pekinas iki 2030 m. ketina pasiekti, kad 20 proc. elektros energijos būtų pagaminama atominėse elektrinėse ir išgaunama iš atsinaujinančios energetikos šaltinių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais