Projekto metu virš žemės įrengto magistralinio dujotiekio atkarpos, sudarančios arti 300 metrų bus pakeistos požeminėmis, o beveik 4 kilometrai nepakankamai giliai paklotų dujotiekio atkarpų bus tinkamai įgilintos.
Dalis rekonstruojamo dujotiekio buvo įrengiama prieš 30 ar net 60 metų, todėl upeliai, melioracijos kanalai ar kitos gamtinės kliūtys buvo įveikiamos tiesiant vamzdyną virš jų, žemės paviršiuje. Keliose atkarpose dujotiekį į paviršių iškėlė grunto įšalas ar žemės ūkio veikla. Įprastai magistralinis dujotiekis įrengiamas 0,8–1,5 metro gylyje.
Pusė projekto sumos bus finansuota iš ES struktūrinių fondų paramos. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2023 metų vidurio.
„Saugūs dujotiekiai ir be trikdžių perduodama energija – vienas esminių „Amber Grid“ dienotvarkės prioritetų. Nuolat tikriname vamzdynų sistemą ir aptikę gamtos sąlygų ar žmogaus veiklos sukeltus pažeidimus, skubame juos pašalinti. Šiuo projektu atnaujinsime eilę dujotiekių ruožų ir integruosime naujausias technologijas, leisiančias veikti efektyviau, svarbius sistemos rodiklius stebint nuotoliniu būdu“, – sako „Amber Grid“ technikos direktorius Andrius Dagys.
Šiuo projektu taip pat bus išmaniosiomis technologijomis modernizuota gamtinių dujų perdavimo sistema, padidės gamtinių dujų perdavimo sistemos saugumas ir patikimumas Alytaus, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Elektrėnų, Panevėžio, Pasvalio, Plungės rajonuose.
Atnaujintose dujotiekių atkarpose bus sumontuoti inovatyvūs korozijos greičio davikliai, nuotoliniu būdu leidžiantys daryti išvadas apie dujotiekio būklę. Nauji sprendimai efektyvins dujotiekio priežiūrą ir prailgins naudojamos infrastruktūros tarnavimo laiką.
Lietuvos dujų perdavimo sistemą sudaro 2385 km aukšto slėgio dujotiekių, 65 dujų skirstymo stotys ir dvi dujų kompresorių stotys Širvintų ir Panevėžio rajone. Šiais metais „Amber Grid“ įgyvendino strateginį Lietuvos ir Lenkijos dujų jungties GIPL projektą. Į pabaigą artėja kito strateginio projekto ELLI – perdavimo pajėgumų padidinimo tarp Lietuvos ir Latvijos – darbai.