Organizacijos vertinimais, nuostolingai šiemet veiks beveik 80 proc. anglimis kūrenamų generatorių ir sektorius vargu ar atlaikys šį smūgį be vyriausybių pagalbos.
Su didžiausia nuostolių rizika, pasak „Carbon Tracker“, susiduria Vokietijos, Ispanijos ir Čekijos operatoriai.
Pavyzdžiui, Vokietijos energetikos bendrovė RWE, kuriai šalyje priklauso šešios anglimis kūrenamos elektrinės, šiemet gali patirti 1 mlrd. eurų nuostolius, mano organizacijos analitikai.
Tačiau, pavyzdžiui, Lenkijoje bendrovės ir toliau veikia pelningai, tačiau tai, be kita ko, skatina vyriausybės subsidijos.
RWE atstovai pareiškė, jog „pateikti skaičiai ir spėjimai yra visiškai nepagrįsti faktais“.
Pasak bendrovės, jos pelnas iš elektros energijos gamybos Europoje šių metų pirmąjį pusmetį sudarė 99 mln. eurų. Padaliniui, kurio pelno rodiklį nurodė RWE, priklauso turtas akmens anglių ir dujų, taip pat elektros gamybos iš biomasės srityse bei hidroelektrinės. O padalinys, kuriam priklauso atominės elektrinės ir lignitu kūrenamos elektrinės, tuo pat laikotarpiu gavo 172 mln. eurų pelną.
„Carbon Tracker“ ragina Europos Sąjungą (ES) iki 2030 metų atsisakyti elektros energijos gamybos deginant anglis.
Kai kurios Europos šalys, pavyzdžiui, Ispanija, jau užsibrėžė tokį tikslą, o kitos anglių planuoja atsisakyti vėliau. Pavyzdžiui, Vokietija tai ketina padaryti iki 2038 metų.