Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ant Turto banko valdomų pastatų stogų bus pradėtos montuoti saulės elektrinės

Šiuo metu Turto bankas jau yra sudaręs sutartis dėl 10 saulės elektrinių ant modernizuojamų valstybės administracinių pastatų stogų įrengimo. Planuojama, kad didžioji jėgainių dalis bus įrengtos dar šįmet, o pilnu pajėgumu veiks jau kitą sezoną, sugeneruodamos apie 400 tūkst. kWh elektros energijos per metus, rašoma Turto banko pranešime spaudai.
Turto banko saulės elektrinės ant pastatų
Turto banko saulės elektrinės ant pastatų / Turto banko nuotr.

Saulės elektrinės pirmuoju etapu bus montuojamos ant šiuo metu modernizuojamų pastatų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Ignalinoje ir Anykščiuose stogų. Bendra šių elektrinių galia sieks apie 700 kW. Vieną galingiausių – 231 kW galios – planuojama sumontuoti Kaune, Jovarų g. 3.

„Ten, kur stogų galimybės leidžia turėti stogines elektrines – tokias ir įrengiame, o kur stogo potencialas nepakankamas arba pastatas pasižymi itin dideliu suvartojimu, patenka į saugomą teritoriją ar vizualinės apsaugos teritoriją – renkamės Saulės parkus“, – aiškina Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Taip pat į priekį juda ir 2,21 MW galios saulės parko dalių aprūpinsiančių elektra penkis pastatus Vilniuje ir Kaune projektas. Kasmet saulės parkų dalys generuos apie 2,32 mln. kWh elektros energijos, kuri bus tiekiama keturiems pastatams Vilniuje, kuriuose šiuo metu veikia Žemės ūkio, Sveikatos, Aplinkos, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijos, o Kaune – Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatui Europos prospekte. Saulės parkuose generuojama elektros energija visų pirma bus tiekiama į tinklą, tada priskiriama objektams, taikant gaminančių vartotojų atsiskaitymo tarifą už visą atgautą energijos kiekį.

Saulės parkui įsigyti Turto bankas gavo 1,45 mln. Eur subsidiją, kurią administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra. Skaičiuojama, kad ši investicija atsipirks per 5–6 metus.

„Stogines elektrines įsigyjame savomis lėšomis. Investicijų grąža tiesiogiai susijusi su elektros energijos kaina. Vertiname, kad stoginės elektrinės, įrengtos mūsų lėšomis, atsipirks per maždaug 8–9 metus, kadangi didžioji dalis generuojamos elektros energijos bus suvartota iš karto – nemokamai“, – aiškina M. Sinkevičius.

Šiuo metu taip pat atliekamos 18 pastatų stogų ekspertizės bei vertinamos galimybės ant jų įrengti dar apie 1 MW galios saulės elektrinių. Galimybės įrengti saulės elektrines vertinamos ant pastatų esančių visoje Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Utenoje, Marijampolėje, Šalčininkuose ir Širvintose. Saulės elektrinių įrengimo ant pastatų, kurie bus pripažinti tinkamais, stogų pirkimo procedūras planuojama pradėti kitų metų pradžioje.

Saulės elektrines ir modulius Turto bankas įsigijo per nacionalinę perkančiąją organizaciją CPO LT, kurios sukurtas elektroninis katalogas tvarius energetikos sprendimus padeda įsigyti greitai ir patogiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?