Tokiam projektui pritariančių Estijos gyventojų dalis nuolat didėja ir dabar yra didžiausia nuo šių sociologinių tyrimų pradžios 2019-aisiais, pažymi jų organizatoriai.
Šį mėnesį į klausimą „Ar pritariate, kad Estijos aprūpinimui elektros energija užtikrinti būtų naudojama naujos kartos mažoji atominė elektrinė?“ atsakė „taip“ 38 proc., „veikiau taip“ – 31 proc., „veikiau ne“ – 11 proc., „ne“ – 9 proc. respondentų, o dar 11 proc. jų negalėjo pareikšti savo nuomonės dėl to.
Apklausoje dalyvavusių Estijos gyventojų taip pat buvo prašyta išsakyti savo nuomonę, kokios rūšies elektros gamyba būtų priimtiniausia. Daugiausiai respondentų pasisakė už vėjo (62 proc.) ir saulės (58 proc.) energetiką, o branduolinė energetika, naudojant mažos galios reaktorius, sekė toliau šiame sąraše (55 proc.). Gerokai mažiau buvo elektros gamybos deginant skalūnų alyvą (26 proc.), medieną (15 proc.), gamtines dujas (12 proc.) šalininkų.
2019 metų rudenį AE Estijoje projekto iniciatorė „Fermi Energia“ su JAV pažangių branduolinių reaktorių ir branduolinių paslaugų teikėja „GE Hitachi“ pasirašė ketinimų protokolą dėl galimos 300 megavatų galios verdančio vandens reaktoriaus BWRX-300 statybos Estijoje.