„Galvoju, kad tokios atominės, kokia dabar buvo siūloma statyti, nereikia. Žinote, kad Vyriausybėje yra sudaryta komisija, kuri turėtų peržiūrėti visą energetikos strategiją. Tarp jų vienas pagrindinių klausimų – ką daryti su atomine elektrine“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė V.Mazuronis.
Jis teigė, kad centro dešinės Vyriausybės rengtas Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas netinka pirmiausia dėl to, kad nėra konkretaus kaimynų įsipareigojimo investuoti į projektą.
„Šiandien mes ją vieni statome. Aš jau nekalbu apie lenkus, bet nei latviai, nei estai neprisijungia. Jie visi remia, bet sako: mes remiame, bet iki 2015 metų nedėsime nė cento. O pagal Seime patvirtintą koncesijos sutartį, iki 2015 metų, dabar patikslintais skaičiavimais, mes turėtume investuoti milijardą litų, o po to spręsti toliau. O kas atsakys už tų pinigų įdėjimą, jeigu mes nestatome toliau. O jeigu latviai, estai, neprisijungia? Iš viso nėra ką kalbėti apie tą projektą, kuris siūlomas“, – kalbėjo aplinkos ministras.
Anot jo, daug neaiškumų kelia ir techniniai parametrai – kodėl turėtų būti statomas vienas reaktorius, kodėl toks galingas.
„Referendumui reikia paklusti, žmonės pasakė, kad tokios elektrinės statybai jie nepritaria. Man, kaip politikui, šis referendumas, nepaisant to, kad jis buvo konsultacinis, yra privalomas“, – sakė V.Mazuronis.
Centro-kairės Vyriausybė kol kas aiškiai nepasako, ar tęs Visagino branduolinės jėgainės projektą. Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, kuris vadovauja premjero sudarytai darbo grupei, teigė, jog Vyriausybė nėra nusistačiusi prieš atominę energetiką ir neatmetė galimybės, kad VAE projektas gali būti tęsiamas.
A.Butkevičiaus vadovaujami socialdemokratai anksčiau kritikavo buvusios centro dešiniųjų Vyriausybės parengtą projektą, pagal kurį Baltijos šalių energetikos įmonės ir Japonijos kompanija „Hitachi“ naują 1350 megavatų atominę elektrinę pastatytų iki 2020-2022 metų.
Lietuvos gyventojai neišsakė paramos projektui per balsavimą referendume pernai spalį.