Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baltijos jūroje startavo vėjo greičio ir kitų jūrinės aplinkos komponentų matavimai

Liepos 19 dieną Baltijos jūroje dviejose, iš anksto nustatytose vietose, buvo užinkaruotos hidrometeorologinių parametrų matavimo plūduriuojančios stotys. Ispanų kompanijos „EOLOS Floating Lidar Solutions SL“ atgabenta ir sumontuota įranga 1 metus nuotoliniu būdu teiks duomenis apie vėjo greitį ir kryptį, atmosferos slėgį, oro temperatūrą ir santykinę drėgmę, bangų spektro piko laikotarpį, maksimalų bangų aukštį, srovių stiprumą ir kryptį bei vandens lygį, pranešė Lietuvos energetikos agentūra.
Baltijos jūroje startavo vėjo greičio ir kitų jūrinės aplinkos komponentų matavimai
Baltijos jūroje startavo vėjo greičio ir kitų jūrinės aplinkos komponentų matavimai / Lietuvos energetikos agentūros nuotr.
Temos: 1 Energetika

Pasak Lietuvos energetikos agentūros direktoriaus Virgilijaus Poderio šiuo vėjo elektrinių parko įrengimu siekiama padidinti vietinės elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių ir sumažinti šalies priklausomybę nuo elektros ir iškastinio kuro importo. Skaičiuojama, kad iki 700 MW galios elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų būti pastatytas iki 2028 m. ir būtų pajėgus pagaminti iki 2 TWh žaliosios elektros energijos per metus. Tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio.

Plūduriuojančių stočių surinkti duomenys itin svarbūs būsimojo pirmojo vėjų elektrinių parko Lietuvoje vystytojams. Hidrometeorologinių parametrų matavimai ir jų rezultatai yra kritiškai svarbūs jūrinių parkų vystytojams parenkant tinkamo galingumo turbinų modelius, vertinant jų elektros gamybos pajėgumus bei tarnavimo laiką jūrinėje aplinkoje. 3 mln. vertės į Lietuvą Ispanų kompanijos „EOLOS Floating Lidar Solutions SL“ atgabenti plūdurų darbus kartu su Ispanijos specialistais atliko Lietuvos įmonė „Garant Diving“. Sudėtingi plūdurų inkaravimo technologiniai procesai buvo atlikti profesionaliai ir laiku, nežiūrint į permainingas oro sąlygas.

Per dvylika mėnesių surinkti jūrinėje aplinkoje hidrometeorologinių parametrų duomenys bus itin svarbūs būsimojo pirmojo vėjų elektrinių parko Lietuvoje vystytojams, ypatingai parenkant tinkamo galingumo turbinų modelius, vertinant jų elektros gamybos pajėgumus bei tarnavimo laiką jūrinėje aplinkoje. Projekto planas numato, kad metų trukmės hidrometeorologinių parametrų duomenys bus surinkti ir apdoroti iki 2023 m. liepos mėnesio pabaigos. Planuojama, kad aukcionas pirmojo vėjų elektrinių parko vystytojui nustatyti bus paskelbtas 2023 m. rugsėjo mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai