Biokuro rinkos vizija – miškų urėdijų ir biržos partnerystė

Į biokuro pramonės plėtrą dedama daug vilčių ir pažadų, tačiau iš tiesų atsinaujinančių energijos išteklių rinka Lietuvoje laikosi ant palyginti netvirto pagrindo, pirmadienį rašo savaitraštis „Veidas“.
Antroji Vilniaus termofikacinė elektrinė
Antroji Vilniaus termofikacinė elektrinė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Energetika Biokuras

Biržos „Baltpool“ generalinė direktorė Laura Žalaitė sako, kad yra barjerų, neleidžiančių smulkiesiems tiekėjams įeiti į rinką ir lygiavertiškai konkuruoti su didžiaisiais, nes, anot jos, 75 proc. biokuro poreikio šilumos ir elektros gamybos įmonėse patenkina penki stambūs žaidėjai, iš kurių vienas valdo pusę rinkos.

„Ieškome stambaus partnerio, tokio kaip miškų urėdijos. Neskatiname jų atimti duoną iš vietos verslininkų, tačiau siūlome į biržą įsijungti susidarius ekstremaliai situacijai rinkoje – įvykus staigiems kainų šuoliams ar stingant kuro. Taip miškų urėdijos galėtų atlikti rinkos stabilizatoriaus funkciją ir kartu didinti pasitikėjimą ja“, – biržos ir miškų urėdijų partnerystės perspektyvas įžvelgia L.Žalaitė.

Pasak jos, svarbu skatinti tolygesnį rinkos dalių pasiskirstymą tarp tiekėjų, kad, didėjant biokuro paklausai, dalyvauti biokuro rinkoje galėtų daugiau verslininkų. Tačiau biokurą naudojančios šilumos įmonės nuogąstauja, kad jei tiekimą vykdys smulkieji tiekėjai, gali kilti nesklandumų dėl kuro pristatymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai