Pasak analitikų, smukimą paskatino žinia apie naują rekordinį lygį pasiekusias komercines JAV „juodojo aukso“ atsargas, taip pat rinkos dalyvių abejonės dėl realių galimybių įgyvendinti naftą išgaunančių šalių planus įšaldyti gavybos lygį.
JAV energetikos departamento paskelbtais duomenimis, šalies komercinės naftos atsargos praėjusią savaitę padidėjo 2,15 mln. barelių.
„Brent“ rūšies naftos kainos balandžio mėnesio sandoriams Londono biržoje „ICE Futures“ smuko 1,1 proc. iki 33,91 JAV dolerio už barelį.
WTI rūšies naftos kainos kovo sandoriams Niujorko prekių biržos (NYMEX) elektroninėje prekybos sesijoje sumenko 1 proc. iki 30,47 JAV dolerio už barelį.
Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Adelis al – Jubeiras agentūrai AFP pareiškė, kad naftos gavybos lygio naftą išgaunančiose šalyse įšaldymas „gali padaryti poveikį rinkai, bet Saudo Arabija nėra pasirengusi mažinti gavybos“.
JAV energetikos departamento paskelbtais duomenimis, šalies komercinės naftos atsargos praėjusią savaitę padidėjo 2,15 mln. barelių. Benzino atsargos netikėtai išaugo 3,04 mln. barelių, o distiliatų atsargos padidėjo 1,4 mln. barelių.
Tokiomis sąlygomis rinkos dalyviai nusprendė, kad kainų pakilimas pastarosiomis dienomis buvo per didelis, teigia analitikai.
Saudo Arabija, Rusija, Kataras ir Venesuela antradienį pasiekė susitarimą įšaldyti naftos gavybą sausio mėnesio lygyje. Tačiau šios šalys reikalauja, kad prie šios iniciatyvos prisijungtų ir kiti naftos gamintojai.
Ar kiti didžiausi gamintojai, visų pirma Iranas ir Irakas, prisijungs prie šio susitarimo, kol kas neaišku.
Dalis analitikų mano, kad didelis kintamumas naftos rinkoje tęsis toliau.
„Nemanome, jog kas nors iš tikrųjų tikėtų, kad iš šių pokalbių tarp OPEC ir Rusijos kas nors išeis“, – teigia ekspertai.
Jų nuomone, gavybos įšaldymas yra mažai tikėtinas.