Būsimi elektros ir energijos inžinerijos studijų krypčių pirmakursiai galės pretenduoti į 3000 eurų stipendiją

„Ignitis grupė“ planuoja skirti iki 150 tūkst. eurų finansinę paramą valstybiniams universitetams ir kolegijoms, vykdančioms elektros ir (arba) energijos inžinerijos studijų programas. Viena aukštoji mokykla galės gauti iki 45 tūkst. eurų finansinę paramą. Žinia apie tai ypač svarbi abiturientams, kurie ketina rinktis energetikos sektoriui strategiškai svarbias studijų kryptis, nes finansinę paramą gavusios aukštosios mokyklos ją skirs minėtų studijų krypčių nuolatinių studijų pirmakursių stipendijoms. Planuojama, kad stipendijas gaus apie 50 pirmo kurso studentų. Stipendija bus skiriama dešimties mėnesių laikotarpiui, o bendra suma vienam pirmakursiui sieks iki 3000 eurų.
Studentai
Studentai / 123RF.com nuotr.

„Ignitis grupė“ siekia skatinti Grupės strateginėms verslo kryptims svarbių studijų krypčių – elektros inžinerijos ir energijos inžinerijos patrauklumą ir populiarumą. Todėl aukštąsias mokyklas, kurios vykdo minėtų studijų krypčių programas, nuo liepos 13 d. iki rugpjūčio 1 d. kviečia teikti paraiškas finansinei paramai gauti.

Kaip teigia „Ignitis grupės“ žmonių ir kultūros vadovė Renata Augustaitienė, šiandien energetika išgyvena istorinį laikotarpį – esame reikšmingos transformacijos dalyviai.

Ignitis nuotr./Renata Augustaitienė
Ignitis nuotr./Renata Augustaitienė

Kaip prieš gerus dvidešimt metų vyko informacinių technologijų sektoriaus lūžis, taip artimiausi dešimtmečiai tą patį žada energetikai. Jau šiandien energetikos tendencijas formuoja jūroje bei sausumoje kuriami vėjo jėgainių parkai, vystomos vandenilio technologijos bei daugelis kitų naujovių. Tiek šiandien, tiek žvelgiant į ateitį, energetikos rinkai reikės daugybės specialistų, kurie projektuoja, diegia, programuoja, vysto ir įgyvendina žaliosios gamybos projektus. Todėl ypač paklausios turėtų būti elektros inžinerijos ir energijos inžinerijos studijų kryptys. Nes šias studijas baigę specialistai padės kurti naują žaliąjį pasaulį.

Skaičiuojama, kad artimiausią dešimtmetį Lietuvoje, preliminariu vertinimu, gali būti sukurta apie 500 darbo vietų kvalifikuotiems atsinaujinančios energetikos specialistams dėl sektoriaus plėtros ir vyresnio amžiaus energetikų kaitos.

Žinant, kad daugelis pasaulio šalių ir įmonių įsipareigojo mažinti CO2 emisijas, perėjimas prie švarios energijos jau yra neišvengiamas ir neabejotinai turės įtakos užimtumui – energetikų paklausa ir įsidarbinimo galimybės bus labai plačios.

Teikiama finansinė parama valstybinėms aukštosioms mokykloms yra ilgalaikės programos #EnergySmartSTART dalis. Programa skirta moksleiviams, studentams ir visiems aktyviai galvojantiems apie profesinį kelią, norintiems iš arčiau susipažinti su energetika Lietuvoje. Programa vienija įvairių energetikos įmonių iniciatyvas ir skatina įsitraukti į rytdienos energetikos kūrimą. Kviečiame atrasti save energetikoje!

Daugiau apie „Ignitis grupės“ teikiamą finansinę paramą aukštosioms mokykloms (valstybiniams universitetams ir valstybinėms kolegijoms), vykdančioms studijų programas svarbiose studijų kryptyse: elektros inžinerija ir (arba) energijos inžinerija, kurios atitinka „Ignitis grupės“ Paramos valdymo taisyklėse nustatytus reikalavimus bei paramos skyrimo kriterijus skaitykite čia: Tikslinė finansinė parama aukštosioms mokykloms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis