„Aš tai padarysiu. Tai yra mano gyvenimas, ir aš sprendžiu, o ne Vokietijos spauda“, – rėžė buvęs kancleris, taip parodydamas, ką jis galvoja apie kritiką savo šalies žiniasklaidoje, rašo „Reuters“.
Buvęs Vokietijos kancleris, dirbęs šiame poste nuo 1998 iki 2005 metų, Vokietijos žiniasklaidoje buvo aštriai kritikuojamas dėl savo sprendimo. Kritikos pažėrė ir dabartinė kanclerė Angela Merkel bei bendrapartietis, buvęs Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas.
„Rosneft“ buvo tarp kompanijų, kurioms ES taiko sankcijas. Tačiau G.Schroederis sako, kad bendradarbiavimas su „Rosneft“ turi būti Vokietijos interesas. „Aš laikausi to, ką pasakiau anksčiau – nėra išmintinga ekonomiškai ir politikai izoliuoti mūsų didžiąją kaimynę Rusiją“, – pareiškė jis, pridūręs, kad jo kritikai suinteresuoti nauju šaltuoju karu su Rusija. Pasak jo, lyginant JAV prezidentą Donaldą Trumpą su Vladimiru Putinu, šis yra „labai racionalus“, o „Rusijos demonizavimas niekur nenuves“.
G.Schroederis „Rosneft“ pavadino tarptautine kompanija, nepriklausoma nuo Rusijos vyriausybės. Rusijos valstybė valdo per 50 procentų „Rosneft“ akcijų.
Buvęs Vokietijos kancleris yra seniai kritikuojamas dėl jo santykių su Rusijos vadovu, taip pat darbu „Gazprom“. 2005 metais jis prisijungė prie „Nordstream pipeline consortium“, kurį kontroliuoja „Gazprom“. G.Schroederis rugsėjo 29 dieną gali būti išrinktas į „Rosneft“ stebėtojų tarybą, tačiau neaišku, – gali tapti jos vadovu ar eiliniu nariu.