Susitikimo su Danijos klimato ir energetikos ministerijos viceministre Marie Hindhede metu viceministrė D.Garbaliauskaitė pristatė ambicingus Lietuvos planus plėsti atsinaujinančios energijos generaciją ir artimiausiu laikotarpiu, iki 2030 m., šalyje numatomą spartų atsinaujinančios energijos šuolį. D.Garbaliauskaitė taip pat pristatė iniciatyvas, susijusias su „žaliojo“ vandenilio technologijų plėtra šalyje ir kitais metais planuojamą parengti Lietuvos vandenilio plėtros gaires ir veiksmų planą. Viceministrė taip pat domėjosi Danijos patirtimi šiose srityse ir galimybėmis plėtoti artimesnį bendradarbiavimą atsinaujinančios energijos ir „žaliųjų“ technologijų srityse.
„Galiu pasidžiaugti, kad Lietuvą ir Daniją sieja ne tik diplomatinių santykių šimtmečio sukaktis, kurią žymime kaip tik šiandien, bet ir bendri tikslai energetikos srityje. Jūrinio vėjo plėtros, „žaliojo“ vandenilio gamybos ir energetikos sektoriaus dekarbonizacija siekiant klimato neutralumo 2050 m. yra bendras mūsų šalių prioritetas ir dvišalio bendradarbiavimo pamatas. Perimdami šiose srityse lyderiaujančios Danijos patirtį galime tapti atsinaujinančią energiją eksportuojančia šalimi.“ – kalbėjo ministrė D.Garbaliauskaitė.
Danija kaip ir Lietuva pasižymi ambicingais atsinaujinančios energijos tikslais. Numatoma, kad iki 2030 m. Danijoje bent 50 proc. šalyje suvartojamos energijos bus atsinaujinanti, o iki 2050 m. planuojama visiškai atsisakyti iškastinio kuro. Danija yra viena lyderiaujančių šalių pasaulyje integruojant didelius atsinaujinančios energijos kiekius į šalies energetikos sistemą, kartu palaikant elektros tinklo stabilumą ir sistemos patikimumą. Danija turi didžiulį potencialą vėjo energiją konvertuoti tiek į „žaliąjį“ vandenilį, tiek į skystuosius degalus.
Danijos patirtis yra nepaprastai aktuali Lietuvai, kuri iki 2030 m. planuoja įrengti du 700 MW galios vėjo jėgainių parkus. Visas jūrinio vėjo potencialas Baltijos jūroje yra net 3.35 GW. Visam potencialui išnaudoti svarstoma bendradarbiauti su regioniniais partneriais. Kartu su jūrinio vėjo plėtra numatoma ir „žaliojo“ vandenilio gamyba.