„Mes iš savo pusės planuojame pavesti ir pavedėme agentūrai (Lietuvos energetikos agentūrai – BNS) kas mėnesį sekti saulės elektrinių instaliacijos kainas Lietuvoje, taip pat aplinkinėse rinkose. Sutarta yra taip, kad jeigu kainos Lietuvoje pradės drastiškai skirtis nuo kainų kitose galimose rinkose – Lenkijoje, Latvijoje ar kitur, tai antra dalis – dvidešimt milijonų eurų paramos, kuri šiais metais turi būti pateikta įrengti saulės elektrines, bus laikinai atidėta tam, kad dar labiau nesukeltų kainų“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą sakė D.Kreivys.
Tačiau jei kainos liktų stabilios arba augtų lygiagrečiai su kaimyninių šalių, pasak ministro, saulės jėgaines norintiems įsirengti gyventojams būtų skirta numatyta papildoma parama.
„Buvo sutarta, kad jeigu kainos išliks stabilios arba augančios atitinkamai su aplinkinėmis rinkomis, tuomet kiekvieną pusmetį beveik po 30–40 milijonų eurų paramos bus skiriama tam, kad diegėjai galėtų pasisamdyti kvalifikuotus specialistus, kad būtų užtikrintas jų darbo krūvis ir tam, kad jie galėtų laikyti stabilias kainas“, – sakė D.Kreivys.
Ministro patarėja Vita Ramanauskaitė BNS teigė, kad, priklausomai nuo situacijos, antrąjį pusmetį paramai saulės jėgainėms planuojama skirti dar 30–40 mln. eurų, tačiau sprendimai dėl to dar nepriimti.
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) duomenimis, šiemet jau patenkinta 19,4 tūkst. gyventojų paraiškų, skirta 47,5 mln. eurų paramos.
Ministro teigimu, saulės elektrinių įrengimo kainos gali augti ne tik dėl statytojų piktnaudžiavimo skiriama valstybės parama, bet ir dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių bei išaugusių medžiagų kainų.