„Baterijų parkai ne tik garantuoja energijos tiekimo saugumą ir stabilumą, bet ir sudarys sąlygas anksčiau, jau 2024 metais, atsijungti nuo BRELL sistemos ir sinchronizuotis su kontinentinės Europos elektros tinklais“, – pranešime teigė D.Kreivys.
Baterijas pradėjo testuoti energetikos grupės „Epso-G“ valdoma bendrovė „Energy cells“. Keturi baterijų parkai statomi transformatorių pastotėse Vilniuje, Šiauliuose, Alytaus ir Utenos rajonuose, pranešė „Epso-G“.
Planuojama, kad momentinio rezervo paslaugą baterijos bus pasiruošusios teikti šių metų pabaigoje. Jos bus integruotos į elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ tinklą.
„Momentinio rezervo paslaugą teikti būsime pasiruošę jau šių metų pabaigoje. Esant poreikiui galėsime tiekti elektrą į tinklą tol, kol pradės veikti kiti elektros tiekimo šaltiniai – pirmiausia Kruonio hidroelektrinė“, – teigė „Energy cells“ vadovas Rimvydas Štilinis.
Teigiama, kad sinchronizavus tinklus su Europa baterijų parkai galės kaupti saulės ar vėjo energiją ir atiduoti ją į tinklą vartojimo piko valandomis. Energijos kaupikliai elektrą į tinklą galės atiduoti per 1 sekundę.
Kaupiklius įrengs ir aptarnaus Vokietijos bendrovė „Siemens Energy“ ir JAV grupės „Fluence Energy“ padalinys Vokietijoje „Fluence“.
Bendra projekto vertė siekia 109 mln. eurų. Europos Sąjunga (ES) balandį projektui skyrė 87,6 mln. eurų.