D.Kreivys su P.Naimski aptarė vykdomus bendrus energetikos projektus: Lietuvos-Lenkijos dujotiekių jungties (GIPL) įgyvendinimo eigą, Baltijos šalių pasirengimą sinchronizacijai su kontinentinės Europos elektros tinklais ir jūrinės elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ projektą. Susitikimo metu kalbėta ir regioninio energetinio saugumo stiprinimo klausimais bei aptarta prekybos elektra iš trečiųjų šalių problematika – P.Naimski jau yra išreiškęs solidarumą su Lietuva ir elektros iš Astravo AE nepirkimo klausimu.
„Sklandus bendrų strateginių energetikos projektų įgyvendinimas yra kertinis mūsų energetinio saugumo stiprinimo elementas“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Abi šalys turi bendrą tikslą – diversifikuoti gamtinių dujų tiekimą, plėsti bendradarbiavimą dujų prekyboje, sudaryti kuo palankesnes sąlygas jau esamos ir kuriamos dujų infrastruktūros panaudojimui. Pasak ministro, kitąmet, kaip ir planuota, pradėsianti veikti Lietuvos-Lenkijos dujotiekių jungtis (GIPL) atvers naujas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybes „Vienas svarbiausių mūsų bendrų strateginių interesų – dujų rinkos integracija. Turime visokeriopai auginti bendros dujų rinkos potencialą, tad aptarėme Lenkijos pusės galimybę dalyvauti ilgalaikiuose LNG terminalo panaudojimo aukcionuose“, – sako D.Kreivys.
Lenkijos vaidmuo ypač svarbus Lietuvai ir Baltijos šalims sinchronizuojant elektros tinklus su kontinentinės Europos tinklais, todėl vizito metu kalbėta ir apie būtinybę užtikrinti sklandų sinchronizacijos projektų įgyvendinimo procesą, aptarta nepriklausomo veikimo bandymų atlikimo seka. Aptariant naujos jūrinės jungties su Lenkija „Harmony Link“ projektą – vieną svarbiausių Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizavimo su žemynine Europa projekto dalių – akcentuota, jog tai – politinių tikslų ir techninio išmanymo sinergijos pavyzdys.
Pasak ministro D.Kreivio, Lietuva mato potencialą bendradarbiauti su Lenkija ir atsinaujinančios energetikos srityje, o ypač jūrinio vėjo plėtros klausimais: „Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik bendra valstybingumo istorija, bet ir bendra strategine partneryste grįsta ateitis. Energetikos sektorius ir bus vienas kertinių šios partnerystės elementų“.