Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 03 06 /13:11

Dalis per SGD terminalą importuojamų norvegiškų dujų keliauja į Kaliningradą

Per suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą importuojamos norvegiškos dujos yra ir brangesnės, ir šilumingesnės nei rusų dujų milžinės „Gazprom“ tiekiamos, tačiau dalis jų nukeliauja į Kaliningradą. Politikai norėtų išsamesnės informacijos, ar kaimynai dėl to negauna papildomos naudos, penktadienį rašo „Lietuvos žinios“.
Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale.
Klaipėdos uosto kanalą įveikęs „Independence“ prišvartuotas SGD terminale. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Seimo Energetikos komisijos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Masiulis nemato problemos dėl to, kad dalis norvegiškų dujų nukeliauja į Kaliningrado sritį, tačiau jo nuomone, dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“ turėtų pateikti aiškesnę informaciją, kaip atsiskaitoma už dujas, tiekiamas į Kaliningrado sritį per Lietuvą, ypač jei dalį jų sudaro šilumingesnės ir brangesnės dujos iš SGD terminalo.

Parlamentaras dienraščiui pažymėjo, kad jei Kaliningradui tenka papildoma nauda – didesnio šilumingumo dujos, Lietuvai už tai turėtų būti tinkamai atlyginama. „Manau, kad reikia daugiau atvirumo. Juk tai yra viešasis interesas, komercinių paslapčių turėtų būti kuo mažiau“, – įsitikinęs K.Masiulis.

Energetikos ministerijos duomenimis, įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ už 1 tūkst. kubinių metrų importuojamų „Gazprom“ dujų šių metų sausį mokėjo po 275,6 euro. Tuo pačiu laikotarpiu gamtines dujas iš SGD terminalo bendrovė „Litgas“ pirko keliasdešimčia eurų brangiau – po 302,04 euro už 1 tūkst. kubinių metrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos