Nuo šiol dar daugiau įmonių galės pasinaudoti parama – ji bus skirta ne tik labai mažoms ir mažoms įmonėms, ūkininkams bei bendrijoms, bet ir vidutinėms įmonėms. Taip pat palengvintos finansavimo sąlygos atsinaujinančių išteklių energijos ir piliečių energetikos bendrijoms, kurios saulės elektrines galės įsirengti ne tik savo, bet dalininkams priklausančiuose nekilnojamojo turto objektuose.
„Praplėsdami paramos gavėjų ratą, skatiname daugiau verslų pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Ši paramos priemonė padės ne tik tapti energetiškai savarankiškesniems ir susimažinti elektros energijos išlaidas, bet ir didinti prekių bei paslaugų konkurencingumą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.
Įrengta 500 kWh saulės elektrinė pagamintų apie 500 MWh energijos – maždaug tiek elektros per metus suvartoja apie 20 tūkst. kv. m administracinės paskirties pastatas bendroms reikmėms, t. y. įrangai, apšvietimui ir kt. buitiniams poreikiams.
Valstybė kompensuos 35 proc. išlaidų saulės elektrinei labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, taip pat ūkininkams, atitinkantiems šių įmonių kriterijus. Atsinaujinančių išteklių energijos ir piliečių energetikos bendrijoms kompensacija sieks 45 proc.
Paramos intensyvumas bus skaičiuojamas nuo fiksuoto dydžio, kuris yra 1073 eurai už 1 kW įrengiamos saulės elektrinės galios. Parama bus teikiama gamintojams savo ar ūkio poreikiams ir gaminantiems vartotojams. Gamintojai gali parduoti elektrą ir vartoti savo reikmėms, o gaminantys vartotojai – tik vartoti savo poreikiams.
Iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „Naujos kartos Lietuva“ lėšų saulės elektrinių projektams bus skirta 72,8 mln. eurų. Paramos kvietimų priemones administruos Lietuvos energetikos agentūra (LEA).