„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dėl kovos su visuotiniu atšilimu naftos gamintojai gali prarasti 2,3 trln. JAV dolerių

Dėl pasaulio pastangų apriboti visuotinį atšilimą naftos įmonės gali prarasti 2,3 trln. JAV dolerių investicijų, rašoma ekspertų grupės „Carbon Tracker“ ir tarptautinio investuotojų tinklo „Principles for Responsible Investment“ parengtoje ataskaitoje.
Naftos gavyba
Naftos gavyba / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Nafta „Shell“

Iš didžiausių naftos gamintojų, didžiausia rizika kyla „Exxon Mobil“. Jeigu pasaulis pakeistų energijos vartojimo struktūrą, kad ši atitiktų kovos su klimato kaita reikalavimus, iki 50 proc. galimų įmonės investicijų į projektus iki 2025 metų gali tapti nereikalingomis, prognozuojama dokumente.

Toliau sąraše yra „Royal Dutch Shell“, „Chevron“, „Total“ ir „Eni“, kurios gali prarasti iki 40 proc. kapitalo investicijų, ir BP, galinti netekti iki 30 proc. kapitalo išlaidų.

Energetikos sektorius svarsto vaidmenį, kurį atliks pereinant prie standartų, pagal kuriuos bus siekiama kuo labiau sumažinti išmetamą CO2 kiekį, tuo tarpu investuotojai neslepia abejonių dėl būsimų išlaidų efektyvumo, ypač tada, kai stengiamasi kovoti su visuotiniu atšilimu, rašo agentūra „Bloomberg“.

„Shell“ mano, kad naftos paklausa aukščiausią lygį gali pasiekti antroje kito dešimtmečio pusėje, o BP spėja, kad tai įvyks 5-ąjį dešimtmetį.

„Yra aiškių ženklų, kad naftos paklausa aukščiausią lygį gal pasiekti 3-ojo dešimtmečio pradžioje. Todėl įmonėms reikia pradėti rengtis tam, kad projektai išeis į rinką, o po to taps nebereikalingi“, – mano „Carbon Tracker“ tyrimų direktorius Jamesas Leatonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų