Tačiau, pasak jos, specialiems įrengimams reikia investicijų, o tam įtakos turi ir politikų gyvenimas nuo rinkimų iki rinkimų.
Interviu portalui delfi.lt D.Korsakaitė tvirtino, kad šilumos tiekėjai turėtų būti įstatymu įpareigojami dalyvauti biokuro biržoje – esą tai didintų skaidrumą ir mažintų šio kuro kainą.
„Na, Klaipėda susitvarkė. Ten šiuo metu yra daug tiekėjų, nors tam yra ir istorinių priežasčių, nes šiame mieste nuo seno buvo įmonių, kurios parduodavo perteklinę šilumą tinklų operatoriui. Galbūt dėl to jiems buvo lengviau apsispręsti įsileisti kitus nepriklausomus gamintojus. (...) O kituose didžiuosiuose miestuose veikia politinių ciklų veiksnys, nes tokie projektai yra ilgesni nei viena kadencija ir, matyt, tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie nestartuoja“, – teigė D.Korsakaitė.
Pasak jos, Vilniuje „kažko esminio nedaroma“:„Neinvestuojama į jų pertvarkymą, jie tiesiog veikia taip, kaip veikia. Dabar įmanoma, investavus į biokuro įrenginius, šilumą pagaminti pigiau nei kainuoja tik dujos“.