„Nors pasaulio dirbtuvėmis vadinama Kinija skelbia apie vėl atidaromas gamyklas ir į darbus grįžtančius gyventojus, stebimas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) vartojimo augimas Azijos šalyse, tačiau ekspertai smarkaus dujų poreikio augimo artimiausiu metu nenumato“, – teigiama pranešime.
Europos dujų biržose Nyderlandų TTF kainų indeksas šių metų balandžio mėnesiui susiformavo ties 8,48 euro už megavatvalandę ir buvo 0,67 euro už MWh mažesnis nei susiformavusi kaina kovo mėnesiui. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, balandžio mėnesio Nyderlandų TTF kainų indeksas sumažėjo 46 proc.
Balandžio pradžioje Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė beveik 54 proc. Tai 11 proc. daugiau nei analogišku laikotarpiu 2019 metais.
Pasak „Ignitis“, dar vieną smūgį dujų kainoms sudavė naftą eksportuojančių šalių – Rusijos ir Saudo Arabijos – ginčas dėl naftos gavybos ir kilęs kainų karas, nulėmęs, kad „Brent“ rūšies nafta paskutinę kovo mėnesio dieną kainavo beveik perpus mažiau nei vasario pabaigoje.
„Naftos kainų kritimas naudingiausias tiems rinkos dalyviams, kurių sudarytos dujų tiekimo sutartys susietos su naftos kaina. Pavyzdžiui, tokio pobūdžio kontraktus turinčiai Japonijai“, – rašoma pranešime.
Nors kovo mėnesio viduryje Kinija jau paskelbė, kad šalyje suvartojamos gamtinių dujų apimtys pasiekė lygį, fiksuotą analogišku laikotarpiu pernai, tolesnio pastebimo energijos išteklių poreikio augimo artimiausiu metu čia nėra numatoma, nes dėl koronaviruso yra kritęs vartojimas pagrindinėse Kinijos prekių eksporto rinkose.
Energijos poreikis mažėja ir 1,37 mlrd. gyventojų turinčioje Indijoje, kuri kovo 24 dieną paskelbė trijų savaičių trukmės karantiną. Dėl šios priežasties jau yra atšaukta dalis planuotų SGD pirkimų artimiausiems mėnesiams.