Ekspertai teigiamai vertina naftos ir metalų kainų perspektyvas 2018 metais

Po neįspūdingų 2017 metų žaliavų rinkų perspektyvos 2018 metais atrodo daug daugiau žadančios, mano sektoriaus ekspertai.
Naftos gavyba
Naftos gavyba / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Indeksas „S&P GSCI Index Total Return“, į kurį įtrauktos 24 rūšių žaliavų kainos, 2016 metais pakilo daugiau kaip 11 proc., o nuo šių metų pradžios smuko 0,5 proc., rašo agentūra „MarketWatch“.

„Žaliavų rinkos šiemet snūduriavo“, – sako „Libertas Wealth Management Group“ prezidentas Adamas Koosas.

Jo teigimu, žaliavų sektorius šiuos metus užbaigs „apsnūdęs iš nuobodulio“.

Tačiau 2018 metai, pasak finansų maklerio įmonės „Think Markets“ analitiko Naeemo Aslamo, „žaliavų rinkoms bus puikūs ir jų augimą bendrai skatins pasaulio ūkio plėtra“.

„Daugelio šalių biudžeto politika skatins augimą ir sudarys pagrindą spartesnei ekonomikos plėtrai“, – pažymi ekspertas.

Fondo „ICON Natural Resources“ portfelio valdytojas Robas Youngas įžvelgia teigiamas žaliavų paklausos 2018 metais perspektyvas, visų pirma Kinijoje ir kitose besivystančiose rinkose.

O fondo „ICON Energy“ valdytojas Derekas Rollingsonas pažymi, kad paklausa besivystančiose šalyse gali gerokai paremti jau dvejus metus augančią naftos rinką.

Nuo 2017 metų pradžios „Brent“ rūšies nafta pabrango 15 proc., o antradienį jos kaina buvo pakilusi iki 65,83 JAV dolerio už barelį. Naftos brangimą šiemet didžiąja dalimi skatina OPEC šalių ir jų partnerių įgyvendinamas susitarimas dėl gavybos ribojimo.

„2018 metais naftą išgaunančios šalys ketina ir toliau dėti visas būtinas pastangas, kad rinkoje galėtų atkurti paklausos ir pasiūlos pusiausvyrą“, – sako N.Aslamas.

Jo vertinimais, „Brent“ kitąmet kainuos 65–75 JAV dolerius už barelį.

Tuo tarpu A. Koosas nusiteikęs dar optimistiškiau: jis sako nenustebsiąs, jeigu „Brent“ kaina iki 2018 metų pabaigos pakils iki 75–85 JAV dolerių už barelį.

Naftos kainų kilimas parems įmonių akcijų kursus naftos sektoriuje, kurį D.Rollingsonas vadina „apleistu“.

Indeksas „S&P Oil & Gas Exploration & Production Select Industry“ nuo metų pradžios smuko 15 procentų.

Tai, kad naftos kainos 2017 metais laikosi virš 50 JAV dolerių už barelį kartelės, „yra labai palanku naftos žvalgymo ir gavybos įmonėms, tačiau tai nepadarė poveikio jų akcijų kursams“, sako D.Rollingsonas.

Tuo tarpu pramoninių metalų, įskaitant cinką, varį, aliuminį ir paladį, kainų kilimas, dėl kurio indeksas „S&P GSCI Industrial Metals Spot“ šiemet pakilo daugiau kaip 18 proc., greičiausiai tęsis ir kitąmet, pažymi ekspertai.

„Pasaulio ekonomikos augimas 2018 metais padės žaliavų rinkoms, o geriausių rezultatų gali ir vėl pasiekti cinkas“, – sako N.Aslamas.

Nuo šių metų pradžios cinkas pabrango 20 proc., aliuminis – 25 proc., o varis – daugiau kaip 18 procentų.

Paladžio kaina dėl didelės paklausos automobilių pramonėje šiemet pašoko 46 proc. ir A.Koosas prognozuoja, kad šio brangiojo metalo laukia „dar geresni laikai“.

JAV banko „Goldman Sachs Group“ ekspertai laikosi nuomonės, kad žaliavų turtas ilguoju laikotarpiu investuotojams užtikrins didesnę grąžą negu kitas turtas.

O didelė žaliavų paklausa visame pasaulyje yra dar vienas argumentas, parodantis, kodėl verta į jas investuoti, rašoma „Goldman Sachs“ apžvalgoje.

2018 metais investicijų į žaliavas grąža gali sudaryti 10 proc., mano ekspertai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų