Per savaitę beveik visi tyrime lyginami fiksuoti vienos laiko zonos planai dar truputėlį pabrango, tačiau nuo 45,72 eurų iki 48,51 euro LAE tyrime pakilusi „Elektrum Lietuva“ prognozuojama sąskaita lėmė persistumdymą tarp tiekėjų.
Mažiausią kainą vartotojams, besirenkantiems vienos laiko zonos tarifą, šią savaitę pasiūlė bendrovė „Perlas Energija“, kurios prognozuojama sąskaita nepadidėjo ir lieka 46,65 eurai per mėnesį.
Lyginant kainas LEA daro prielaidą, kad per mėnesį yra suvartojama apie 150 kWh elektros energijos. Tai – statistinis vidutinio būsto elektros suvartojimas Lietuvoje per mėnesį. Pateikiami tarifai yra iš nepriklausomų tiekėjų planų Standartinis (Fiksuotas, Stabilus, Minimalus) su 18 – 24 mėn. kainos fiksavimo laikotarpiu be jokių papildomų nuolaidų.
Atliekant skaičiavimus priimta, kad 97,5 kWh (65 proc.) elektros energijos suvartojama dienos metu, o 52,5 kWh (35 proc.) nakties metu.
Brangiausiu fiksuoto plano vienos laiko zonos tiekėju išlieka „Ignitis“ – šios įmonės vartotojo sąskaita sudarytų 51,15 eurų per mėnesį.
Beje, 15min portalas, apžvelgęs VERT skaičiuoklės rezultatus, Lietuvos energetikos agentūros palyginimus, apklausęs visus nepriklausomus tiekėjus ir pakalbinęs ekspertus išskyrė svarbiausius dalykus, kurie padės apsispręsti. Plačiau skaitykite: Ką reikia žinoti renkantis elektros tiekėją: kur pigiausia, ar fiksuoti kainą ir kuriam laikui
Kilovatvalandės kaina
Palyginus vienos kilovatvalandės kainą LEA skaičiavimuose matyti, kad „Elektrum Lietuva“ ji siekia 0,323 euro, „Perlas energija“ – kaip ir praėjusią savaitę 0,311 euro, „Enefit“ – 0,319 euro, o „Ignitis“ – 0,341 euro.
Mažiausias fiksuotų planų sąskaitas, pasirinkę dviejų laikų zonų tarifus, gautų „Enefit“ klientai – ji sudarytų 47,61 euro. Pigiausiu praėjusią savaitę buvusio „Elektrum“ sąskaita didėjo nuo 47,17 eurų iki 50,12 eurų, tad jį pralenkė ir trečiuoju praėjusią savaitę buvęs „Perlas Energija“.
„Ignitis“ kainos tradiciškai ir čia išlieka aukščiausios – prognozuojama sąskaita sudarytų 52,46 euro.
Vertinant vienos ir dviejų laiko zonų tarifus, šią savaitę vienos laiko zonos pasirinkimas atneštų šiek tiek mažesnes sąskaitas „Ignitis“, „Perlas energija“ ir „Elektrum“ vartotojams – pastarojo tiekėjo sąskaitos skirtųsi daugiausiai, apie 1,5 euro. Dviejų zonų tarifą, vertinant pagal šios savaitės rezultatus, apsimokėtų rinktis būsimiems „Enefit“ klientams.
Biržos planai: ekonomiškiausias – „Ignitis“
LAE pasiūlymus su nefiksuota elektros energijos kaina prognozuojama mėnesio sąskaita apskaičiavo darydami prielaidą, kad per mėnesį yra suvartojama apie 150 kWh elektros energijos ir pasirenkamas vienos laiko zonos tarifas.
Tokius planus siūlo visi šeši nepriklausomi elektros tiekėjai.
Skirtingai nei tarp fiksuotų kainų pasiūlymų, pigiausiai biržinę elektrą šią savaitę tiektų „Ignitis“, kurio klientams prognozuojama sąskaita siektų 34,96 euro. Antroje vietoje rikiuojasi „Birštono elektra“ – 35,53 euro, trečioje – „Elektrum Lietuva“ (35,58 euro).
Brangiausiai elektrą pardavinėtų „Enefit“ – 37,78 euro.
Tokios kainos prognozuojamos vertinant elektros kainą, perskaičiuotą pagal vieningą bazę (12 mėnesių „Nordpool“ biržos vidutinę kainą).
Kaip matyti iš lentelės, skaičiuojant pagal kainą, nurodytą elektros tiekėjo svetainėje, „Perlas energija“ ir „Egto energija“ prognozuojamos sąskaitos beveik nepasikeistų, tačiau „Birštono elektros“ vartotojai galėtų tikėtis ženkliai didesnės, net 39,59 eurų sąskaitos. Šoktelėtų ir „Elektrum Lietuva“ prognozuojama sąskaita, tuo tarpu „Enefit“ tokiu atveju pagal pigumą konkuruotų tik su „Ignitis“.
Elektros tiekėjai, siūlydami planus, dažniausiai nurodo vienos kilovatvalandės kainą, apskaičiuotą taikant skirtingą laikotarpį (3 mėn., 6 mėn. 12 mėn.). Dėl šios priežasties jos suvienodintos pagal „NordPool“ biržos vidutines 12 mėn. kainas.
Pateikiama informaciją apie vienos laiko zonos kilovatvalandės kainas, kai suvartojama apie 150 kWh elektros energijos ir pasirinktas planas su nefiksuota (susieta su "NordPool" biržos kaina) kilovatvalandės kaina. Pateikiami tarifai yra iš nepriklausomų tiekėjų interneto svetainėse nurodytų planų Birža (Laisvas, Išmanus, Pažangus ir pan.) preliminarių kainų.
Pateiktos konkrečią dieną fiksuotos kainos yra preliminarios. Galutinę vartotojams siūlomą elektros kainą vartotojai sužino tik sutarties sudarymo metu.