„Elering“: Baltijos šalys ir Europa turi būti sujungtos dviem linijom per Lenkiją

Baltijos šalių elektros energetikos sistema su kontinentinės Europos tinklais turėtų būti sujungti dviem atskiromis jungtimis. Todėl būtina, kad Baltijos šalys ir Lenkija susitartų dėl antrosios jungties, kuri papildytų dabartinę „LitPol Link“ liniją, – tai padidintų fizinį sąsajos su Europa atsparumą. 
„Nordbalt“ elektros jungtis
„Nordbalt“ elektros jungtis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tai pranešė Estijos perdavimo tinklų operatorė „Elering“, remdamasi Taline įsikūrusio Tarptautinio gynybos studijų centro (ICDS), GLOBSEC politikos instituto, NATO energetinio saugumo kompetencijos centro ir Talino technikos universiteto mokslininkų atlikta studija.

Joje pažymima, kad tinklai bus sinchronizuoti per Lenkiją – NATO valstybę narę, kuri palaiko glaudžius santykius su Jungtinėmis Valstijomis, užima tvirtą poziciją dėl Rusijos, įgyvendina vis atkaklesnę politiką ir puikiai suvokia, kad Maskva naudoja energiją kaip geopolitinę prievartos priemonę.

„Elering“ vadovas Taavi Veskimagi teigia, jog, pasak studijos autorių, optimaliau būtų pasirinkti ne Šiaurės šalių, o kontinentinės Europos zoną, nes su ja Baltijos šalių tinklus galima sinchronizuoti greičiau ir pigiau. Be to, anot jo, Baltijos šalims reikės tikrumo, kad pasirinkta sinchroninė zona daugeliu atžvilgių yra pakankamai atspari, jog galėtų atlaikyti Rusijos pavojus.

Tačiau ICDS taip pat nustatė, kad tam tikrose Europos dalyse prastėja vidaus politinė aplinka, o didžiausią rūpestį kelia nacionalistinio, euroskeptiško populizmo iškilimo ir pagarbos teisinės valstybės principui mažėjimo tendencijos. Tai gali susilpninti ES vidaus sanglaudą bei solidarumą ir kartu Rusijai atverti daug galimybių kištis, didinti įtaką ir imtis „aktyvių priemonių“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai