Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Energy cells“ pradeda elektros energijos kaupimo sistemos testavimo darbus

Elektros energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ pradėjo pirmųjų Baltijos šalyse baterijų parkų sistemos testavimo darbus. Vilniuje, Šiauliuose, Alytaus bei Utenos rajonuose elektros transformatorių pastotėse įrengtuose 200 megavatų galios baterijų parkuose šiemet buvo pastatyti ir sujungti 312 baterijų kubų, specialiai parkams pagaminti transformatoriai ir kita įranga, rašoma „EPSO-G“ pranešime žiniasklaidai.
„Energy cells“ pradeda elektros energijos kaupimo sistemos testavimo darbus
„Energy cells“ pradeda elektros energijos kaupimo sistemos testavimo darbus / Bendrovės nuotr.

Planuojama, kad momentinio rezervo paslaugą „Energy cells“ bus pasiruošusi teikti dar šių metų pabaigoje. Energijos kaupimo sistema bus integruota į elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ tinklą.

„Baterijų parkai ne tik garantuoja energijos tiekimo saugumą ir stabilumą, bet ir sudarys sąlygas anksčiau, jau 2024 metais, atsijungti nuo BRELL sistemos ir sinchronizuotis su kontinentinės Europos elektros tinklais“, – lankydamasis Vilniaus pakraštyje esančiame baterijų parke teigė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Momentinį energijos rezervą Lietuvai užtikrinsiančią kaupimo įrenginių sistemą sudarys keturi Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje įrengti baterijų parkai, kuriuose bus 312 baterijų kubų – po 78 kiekviename. „Energy cells“ į Lietuvos energetikos tinklą integruojamos energijos kaupimo įrenginių sistemos bendra suminė galia ir talpa sieks 200 megavatų (MW) ir 200 megavatvalandžių (MWh).

„Momentinio rezervo paslaugą teikti būsime pasiruošę jau šių metų pabaigoje. Esant poreikiui galėsime tiekti elektrą į tinklą tol, kol pradės veikti kiti elektros tiekimo šaltiniai – pirmiausia Kruonio hidroelektrinė“, – sakė „Energy cells“ vadovas Rimvydas Štilinis.

„Energy cells“ energijos kaupimo įrenginių sistema yra ypatingai svarbi iki sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, kol Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetikos sistemos veikia BRELL žiede. Po sinchronizacijos su KET baterijų parkai galės kaupti saulės ar vėjo pagaminamą energiją ir atiduoti ją į tinklą vartojimo piko valandomis.

JAV ir Vokietijos bendrovių „Fluence“ ir „Siemens Energy“ konsorciumo įrengtų ličio jonų technologijos baterijų parkai veiks kaip bendra sistema, kuri bus viena didžiausių ir viena pirmųjų Europoje. Energijos kaupiklių sistema elektrą į tinklą galės atiduoti per 1 sekundę.

Energijos kaupimo įrenginių sistemai įrengti bendrovei „Energy cells“ buvo skirtas 87,6 mln. Eurų finansavimas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ pagal planą „Naujos kartos Lietuva“. Visa momentinį elektros energijos rezervą ir galimybę savarankiškai dirbti izoliuotu režimu Lietuvai turinčio užtikrinti projekto vertė sieks 109 mln. eurų.

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatore paskirtos bendrovės „Energy cells“ 100 proc. akcijų priklauso energijos perdavimo ir mainų įmonių grupei „EPSO-G“. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai