Komitetas, be to, palaikė ir dabartinį kofinansavimo santykį, Lietuvai prisidedant 14 proc., o ES – 86 proc. Europos Komisija siūlė didinti Lietuvos dalį iki 20 proc.
Vėliau – gruodį arba sausį – numatomas balsavimas EP plenariniame posėdyje, o galutinai dėl finansavimo nuspręs Europos Sąjungos Taryba.
Ž.Vaičiūnas: Lietuva dėl IAE uždarymo finansavimo eina teisingu keliu
„Nuosekli Europos Parlamento parama Lietuvos planuojamam Ignalinos AE uždarymo biudžetui rodo, kad einame teisingu derybiniu keliu. Tai patvirtino ir vakarykštis mano susitikimas su EP nariais. Su Europos Komisija taip pat palaikome nuolatinį dialogą ir tai duoda vis geresnį abipusį supratimą – galutinė Ignalinos AE uždarymo kaina nesikeičia ir dėl skaičių iš esmės sutariame“, – Energetikos ministerijos pranešime spaudai sakė Ž.Vaičiūnas.
Pasak ministro, dabar būtina suderinti, kaip ES įsipareigojimus išdėstyti būsimuose ES daugiamečiuose biudžetuose, be to, šiuo klausimu dar bus reikalingas ir kitų ES valstybių narių pritarimas.
EP praėjusią savaitę jau balsavo dėl būsimos Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos, ir pritarė, kad IAE uždarymui būtų skirta tiek, kiek prašo Lietuva, – 780 mln. eurų.
Lietuvos Energetikos ministerijos teigimu, uždaryti Ignalinos AE dar reikės 907 mln. eurų, iš jų 780 mln. eurų – 2021–2027 metais. Europos Komisija siūlo tam skirti 552 mln. eurų.
ES 2014–2020 metais IAE skyrė 450,8 mln. eurų, 2007–2013 metais – 837,4 mln. eurų.
Lietuva uždaryti Ignalinos AE įsipareigojo stodama į ES. Jėgainė galutinai sustabdyta 2009-ųjų pabaigoje, o jos uždarymo darbai, skaičiuojama, truks iki 2038 metų. Vertinama, kad iki tada jėgainei uždaryti dar reikės 1,3 mlrd. eurų.