„Mes matome savo grupę kaip pagrindinį žaidėją, platformą integruoti visus atsinaujinančius, kurie bus pastatyti Lietuvoje. Čia yra skaičiai pakankamai dideli: mes sieksime per 10 metų sukurti galimybes integruoti iki 5 gigavatų (...) Eina kalba apie saulę, vėją, jūrinio vėjo parkus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė grupės generalinis direktorius Rolandas Zukas.
„Epso-G“ vertinimu, atitinkamai, didės lankstumo priemonių reikšmė – prie AEI integracijos prisidės ir energijos kaupimo įrenginių sistemos projektas, už kurį atsakinga grupės bendrovė „Energy cells“.
„Jau 2022 metais pradės veikti 200 megavatų galios ir 200 megavatvalandžių talpos energijos kaupimo įrenginių sistema, kuri įgalins patikimą ir stabilų Lietuvos elektros energetikos sistemos darbą iki sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, o taip pat užtikrins sklandžią didelių kiekių AEI integraciją“, – bendrovės pranešime sako R.Zukas.
Elektros ir dujų perdavimo grupė „Epso-G“ valdo 97,5 proc. elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ akcijų, 96,6 proc. gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ akcijų, 67 proc. energijos išteklių biržos „Baltpool“ akcijų, taip pat 100 proc. rangos darbų bendrovės „Tetas“ akcijų ir 100 proc. bendrovės „Energy Cells“ akcijų.
Vienintelė grupės akcininkė yra Energetikos ministerija.