Pirmadienį „Brent“ naftos kaina pakilo iki 120 dolerių už barelį pirmą kartą nuo kovo pabaigos. Šį kilimą paskatino prognozės dėl paklausos augimo, žvelgiant į COVID-19 suvaržymų laisvėjimą Kinijoje, prasidėjusį atostogų sezoną JAV ir Europoje, taip pat ir pirmadienio vakare lauktas ES lyderių derybas dėl rusiškos naftos embargo.
Pirmadienį vėlai vakare ES lyderiams pavykus susitarti dėl kone viso rusiškos naftos importo uždraudimo, naftos kainos antradienį ir vėl kyla. Kaip rašo „Evening Standart“, „Brent“ žaliavinės naftos kaina pakilo iki 124 JAV dolerių už barelį – šios rūšies naftos kaina pirmą kartą per daugiau kaip du mėnesius tvirtai viršijo 120 JAV dolerių už barelį ribą.
„Reuters“ teigimu, liepos mėnesio „Brent“ rūšies naftos kaina padidėjo 2,31 doleriu, arba 1,9 proc. – iki 123,98 dolerių už barelį, prieš tai pakilusi iki 124,10 JAV dolerių – aukščiausios kainos nuo kovo 9 d. Aktyvesnis rugpjūčio mėnesio kontraktas pabrango 2,44 dolerio – iki 120 dolerių.
JAV WTI rūšies naftos kaina siekė 119,34 dolerius už barelį, pakilusi 4,27 dolerio ir ketvirtą sesiją iš eilės brangusi 3,7 proc.
ES lyderių susitarimu dėl didžiosios dalies rusiškos naftos embargo dar iki šių metų pabaigos išlipta iš aklavietės, kurioje atsidurta dėl Vengrijos prieštaravimo šiam žingsniui.
Vengrija yra viena pagrindinių Rusijos naftos vartotojų, o jos vadovas Viktoras Orbanas palaiko draugiškus santykius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles Michelis teigė, kad šis žingsnis iš karto smogs 75 proc. Rusijos naftos importo.
„Bloomberg“ teigimu, kovo mėn. naftos kainos šoktelėjo iki aukščiausio lygio nuo 2008 m., o šiemet jau pakilo daugiau kaip 55 proc.