ES patvirtino Rusijos anglių embargą, uždarys uostus šios šalies laivams

Europos Sąjunga ketvirtadienį pranešė patvirtinusi Rusijos anglių embargą, taip pat uždarysianti Bendrijos uostus šios šalies laivams dėl Maskvos karo prieš Ukrainą.
Akmens anglis
Akmens anglis / 123RF.com nuotr.

Vienas šaltinis Prancūzijoje, šiuo metu pirmininkaujančioje blokui, sakė, kad šie žingsniai bus pagrindinės priemonės „labai svariame“ penktajame sankcijų Maskvai pakete.

Į naują paketą taip pat įtraukti 10 mlrd. eurų vertės eksporto suvaržymai, įskaitant draudimą eksportuoti į Rusiją moderniąsias technologijas, taip pat bus įšaldyti kelių šios šalies bankų aktyvai.

Be šių sankcijų, ES taip pat pritarė pasiūlymui padidinti ginkluotės tiekimo Ukrainai finansavimą dar 500 mln. eurų. Taigi, iš viso ši suma išaugs iki 1,5 mlrd. eurų.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis per „Twitter“ parašė, kad paketas bus „greitai patvirtintas“.

Naujas finansines priemones Europos Komisija pasiūlė, kai praeitą savaitgalį netoli Kyjivo esančiame Bučos mieste pasitraukus Rusijos pajėgoms buvo rasti dešimčių nužudytų civilių kūnai.

ES pirmąkart ėmėsi priemonių prieš Rusijos energijos sektorių, nuo kurio ji pati yra smarkiai priklausoma.

Bendrijos šalys iš Rusijos importuoja 45 proc. savo suvartojamų anglių; šio importo vertė sudaro 4 mlrd. eurų per metus.

Embargas įsigalios rugpjūčio pradžioje, praėjus 120 dienų nuo naujųjų priemonių oficialaus paskelbimo ES oficialiajame leidinyje. Prognozuojama, kad tai bus padaryta penktadienį.

Taip pat bus išplėstas į ES draudžiamų importuoti Rusijos prekių sąrašas. Į jį įtrauktos kai kurios „kritiškai svarbios žaliavos ir įranga“, kurių importo vertė – apie 5,5 mlrd. eurų per metus. Tokiu būdu siekiama sustabdyti Maskvos karo prieš Ukrainą finansavimą.

Rusijos ir Baltarusijos vežėjams nuo šiol bus uždrausta veikti ES teritorijoje, sakoma virtinėje „Twitter“ žinučių, paskelbtų Bendrijai pirmininkaujančios Prancūzijos.

Dokumente, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, sakoma, kad ES juodasis sąrašas buvo papildytas daugiau kaip 200 vardų, įskaitant kai kuriuos Rusijos oligarchus ir dvi prezidento Vladimiro Putino dukteris.

Rusija „patirs ilgą nusileidimą į ekonominę, finansinę ir technologinę izoliaciją“, per tviterį parašė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų