Vidutiniškai šiemet prie tinklo per mėnesį buvo prijungiama apie 3,1 tūkst. naujų gaminančių vartotojų, o bendras gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje jau siekia per 120 tūkst.
„Tamsesnis metų laikas nesumažino gyventojų noro įsirengti saulės elektrines: per spalį prijungtas beveik toks pats naujų gaminančių vartotojų skaičius kaip ir rugsėjį, kuomet ant namų stogų ar šalimais buvo įrengta 2190 naujų saulės elektrinių, tad gaminančių vartotojų gretos nuosekliai auga“, – sako ESO Paslaugų vystymo vadovas Lukas Čibiras.
Per praėjusį mėnesį prijungtų gaminančių vartotojų, saulės elektrines įsirengusių nuosavame sklype, leistina generuoti galia siekia 23,1 megavato (MW), o įrengta – 33,5 MW. Nutolusių saulės parkų gaminantiems vartotojams priskirta 18,4 MW leistinos generuoti galios.
Vidutiniškai vienas namų ūkis įsirengė maždaug 10,2 kW galios elektrinę, o verslo gaminančių vartotojų vidutinė įrengtoji galia siekė 108 kW. Vidutinė leistinoji generuoti galia buitiniams vartotojams siekė 8,8 kW, o verslo – 45 kW. Nutolusiems namų ūkio vartotojams vidutiniškai priskirta 1,2 kW galios, verslo – 172 kW, pastebėtina, kad per praėjusį mėnesį prie tinklo buvo prijungti keli saulės parkai, kurie orientavosi į pardavimus verslo klientams.
Anot ESO eksperto, tamsiuoju metų laiku elektros energijos gamyba mažesnė: iš viso per spalį gaminantys vartotojai į tinklą patiekė 59 GWh elektros energijos. Palyginimui – rugsėjį į tinklą buvo patiekta 117,9 GWh.
„Saulės šviesa modulius pasiekia ir šaltuoju bei tamsiuoju metų laiku. Nors dėl trumpesnio generacijos laiko bei oro sąlygų gamybos kiekis ir sumažėja, modernios technologijos yra pritaikytos išnaudoti ir silpnesnę saulės spinduliuotę“, – pastebi L.Čibiras.
Saulės elektrinių įrengimo darbai nestoja ir keičiantis sezonams: per spalį ESO iš viso sulaukė 3973 klientų paraiškų, kurie pareiškė norą tapti gaminančiais vartotojais arba pasididinti jau turimos elektrinės galią. Dalis šių paraiškų dar yra vertinamos, o įsirengti elektrinę vidutiniškai užtrunka 24 dienas.