Komiteto pirmininkas Kristenas Mihalas paaiškino, jog siekiant sumažinti aukštas energijos kainas ir užtikrinti Estijos energetinę nepriklausomybę, bus iš dalies pakeistas Energetikos įstatymas.
„Dėl energijos trūkumo mūsų regione kyla ir kainos, ir saugumo problemos. Iš atsinaujinančiųjų išteklių gaminant bent tiek elektros energijos, kiek jos suvartojame, bus užtikrintos palankesnės kainos vartotojams ir išsaugota švaresnė aplinka. Atsinaujinančiosios energijos pajėgumų didinimas yra vienas iš energetikos sistemos plėtros elementų. Be to, būtina plėtoti tinklus, kaupimo pajėgumus, skatinti vartojimo sąmoningumą ir nustatyti, kokie papildomi komponentai padėtų užtikrinti mūsų energetinę nepriklausomybę, įskaitant branduolinės energetikos galimybes“, – sakė politikas.
Įstatymo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad "žaliosios" elektros energijos dalies tikslas turi būti pakeistas taip, kad iki 2030-ųjų ji sudarytų ne mažiau kaip 100 proc. visos suvartojamos elektros energijos. Dabar siekiama 40 procentų.
Pirmasis projekto svarstymas parlamento neeilinėje plenarinėje sesijoje numatytas rugpjūčio 31-ąją.