D.Narmontas sakė, kad parke numatoma pastatyti iki 62 vėjo jėgainių, kur vienos galia siektų iki 8 MW.
„Mūsų planas yra 500 megavatų parkas. Tai dabar priklauso, kokio galingumo mes statysime (jėgaines – BNS). Jeigu, kaip pagal poveikio aplinkai vertinimą, yra nurodyta iki aštuonių megavatų, tai mums užtektų 62 vėjo jėgainių surinkti tokiam kiekiui“, – BNS teigė D.Narmontas.
„Ir mūsų tikslas iš viso yra daryti hibridą – dar prijungti ir saulę“, – pridūrė jis.
Pasak „Žalios žemės“ vadovo, įmonė yra užsakiusi poveikio aplinkai vertinimą – tiriamos 143 vietos vėjo jėgainėms, iš jų 117 – Širvintų rajone. Įmonės vadovas tikina, kad tiek elektrinių statyti neplanuojama, nes ne visos vietos bus tinkamos.
„Mes dabar tiriame 143 vietas – tiek kol kas yra numatytos. Kol kas vyksta korekcijos tų vietų, kai kuriais atvejais mes ir su gyventojais tariamės, kai kuriais atvejais ir ornitologai mums red flagus tokius sako (įspėja – BNS), kad čia netinka. Tai mes tas vietas jau kai kur nuimame, kai kur pakoreguojame“, – BNS sakė D.Narmontas.
„(Širvintų rajone – BNS) tiriame 117 vietų ir po to dauguma jų atkris dėl poveikio aplinkai vertinimo netikslumų, dėl nepritarimo ir panašiai. Mes tikrai net neplanuojame tokio kiekio statyti. Mes tiek vietų tik tiriame – tai yra du skirtingi dalykai“, – pridūrė jis.
Pasak D.Narmonto, 117 vėjo jėgainių dėl ribotų techninių galimybių Širvintų rajone įrengti būtų neįmanoma.
„Tai nėra net galimybės. Elektros tinklai tokių kiekių, tiek galios net negali priimti, tai mes net neturime tokių planų“, – sakė „Žalios žemės“ direktorius.
D.Narmontas teigė, kad vėjo jėgainės sudarytų didžiausią hibridinio parko galios dalį.
„(Vėjo ir saulės – BNS) santykis labai svyruoja ir priklauso nuo to, kiek galios būna tinkle. Tai tikrai nėra vienas prie vieno – saulės eitų mažiau, vėjo daugiau“, – teigė D.Narmontas.
Pasak D.Narmonto, projektas galėtų kainuoti iki 1 mlrd. eurų, o investicijos būtų pritrauktos iš užsienio fondų.
„Jau dabar turime derybas su keliais didžiausiais pasaulio fondais dėl šito parko statybų (...) Kadangi kol kas vyksta tos derybos, turime aštuonis kandidatus“, – BNS teigė D.Narmontas.
„Mes norime tapti mažieji akcininkai – tą projektą vystyti iki pat galo ir prisitraukti fondus kaip didžiuosius akcininkus“, – pridūrė jis.
D.Narmonto teigimu, „Žalia žemė“ įkurta būtent šitam projektui, o visus sprendimus kol kas priima „Evecon“ grupė.
„Šiuo metu mes tą procesą vystome kaip „Evecon“, o kai prasidės statybų darbai, ta akcijų dalis („Žalios žemės“ – BNS) gali kisti (....) “, – sakė jis.
Portalas „15min“ antradienį pranešė, kad „Evecon“ įmonei „Žalia žemė“ Širvintų rajone planuojant statyti daugiau apie 117 vėjo elektrinių parką, dalis aplinkinių gyventojų baiminasi dėl poveikio sveikatai ir kultūros paveldo objektams.
Portalas skelbia, kad parkas, kurio vienos elektrinės aukštis siektų iki 180 metrų, o su pakelta mente – iki 280 metrų, turėtų iškilti Širvintų rajono Širvintų, Alionių ir Zibalų seniūnijose. Vienos elektrinės galia siektų iki 8 megavatų (MW).
Planuojama, kad statybos leidimai turėtų būti suteikti 2024 metų viduryje, o parkas turėtų pradėti veikti 2027 metais.