„Geriausi pavyzdžiai rodo, kad tinkamas sprendimas – mišri energetika: šiek tiek atominės energetikos, šiek tiek anglių ar dujų elektrinių, šiek tiek atsinaujinančių išteklių. Jeigu pasitikėsime saule ar vėju, tai kainuos labai daug. Gaminti elektrą vien deginant anglis arba dujas irgi nėra gera išeitis“, – interviu „Lietuvos rytui“ teigė H.Berge. Pasak jo, atsisakyti taršių energijos gaminimo būdų reikia pamažu, nes kitu atveju tai kainuos labai brangiai.
Jis tvirtino, kad atsinaujinančios energetikos sektoriui reiktų neteikti subsidijų ir leisti konkuruoti saulininkams ir vėjininkams su kitais gamintojais.
„Atsinaujinanti energetika turi daug privalumų, tačiau augančios subsidijos kerta šiam verslui. Subsidijos sudaro vis didesnę galutinės kainos dalį. Ar ilgai taip gyventume? Mano galva, ne. Manau, kad reikėtų visai nutraukti subsidijas elektrai gaminti iš atsinaujinančių išteklių. Būtų paprasčiau apmokestinti oro teršėjus. Tokiu atveju elektra, pagaminta deginant anglis arba dujas, būtų brangesnė. Užtat iš saulės, vėjo ar vandens pagaminta energija taptų konkurencingesnė, kaip ir atominė“, – teigė H.Berge.