Pasak Komisijos atstovo Ricardo Cardoso, Komisija nebevykdo tyrimo, susijusio su galimu manipuliavimu lyginamosiomis naftos kainomis.
Jo teigimu, dabar Komisija yra sutelkusi dėmesį į lyginamąsias kainas etanolio sektoriuje.
Kiek anksčiau šį mėnesį Komisija pradėjo oficialų tyrimą dėl tam tikrų bioetanolio gamintojų, įskaitant „Abengoa“, „Alcogroup“ ir „Lantmaennen“, veiklos.
Komisijos tyrimas dėl naftos įmonių, kurios, kaip tuomet buvo įtariama, buvo susimokiusios manipuliuoti naftos kainomis, buvo pradėtas 2013 metų gegužę.
Prašymai pateikti informaciją buvo pateikti tokiems milžinams kaip „Glencore“, „Vitol“, „Gunvor“ ir „Mercuria“. „Shell“, „Platts“, „Statoil“, BP ir Ispanijos „Abengoa“ biuruose buvo atliktos kratos.
„Bloomberg“ ir kitų žiniasklaidos priemonių duomenimis, imtis šių veiksmų Komisiją netiesiogiai paskatino Vengrijos bioetanolio gamintojos „Pannonia Ethanol“ 2012 metų pabaigoje pateiktas skundas. Pati „Pannonia“ tvirtina, kad skundas buvo susijęs tik su prieiga prie „Platts“ informacijos, susijusios su prekyba bioetanoliu, kurios įmonė negalėjo gauti daugiau kaip metus.
Tačiau leidiniai rašo, kad „Platts“ greičiausiai nepateikė deramų atsakymų į oficialius prašymus atskleisti kainodaros energijos išteklių rinkoje tvarką, todėl tyrimo mastas buvo išplėstas ir jį vykdant kilo įtarimų dėl pirmaujančių naftos įmonių sąmokslo.
„Platts“ – žiniasklaidos holdingo „McGraw-Hill Companies“ struktūroje veikianti nepriklausoma JAV informacijos agentūra – jau daugiau kaip šimtą metų yra didžiausias ir vienas autoritetingiausių informacijos apie energetikos pramonę šaltinių.
Be kita ko, agentūros skelbiamos lyginamosios kainos naudojamos nustatant naftos pirkimo kainas naftos perdirbimo gamykloms ir benzino bei dyzelino pirkimo kainas skirstymo įmonėms. Prancūzijos „Total“ vertinimais, „Platts“ informacija vienaip ar kitaip remiamasi daugiau kaip 80 proc. pasaulyje sudaromų sandorių su energijos ištekliais. Naftos sandorių segmente ši dalis siekia 95 proc., o naftos produktų segmente – 90 procentų.
„Shell“ atstovas pasveikino Komisijos sprendimą nutraukti tyrimą ir pabrėžė, kad įmonė „laikosi rimto požiūrio į konkurencijos teisės aktų ir kitų reguliavimo nuostatų vykdymą“.
„Statoil“ pranešime pažymima, jog Komisija patvirtino įmonei nutraukusi tyrimą.
„Dar 2013 metų gegužę, kai buvo pradėti patikrinimai, „Statoil“ tvirtino, jog kainų manipuliavimo veikloje nedalyvavo“, – pareiškė įmonė.