Taip „Fortum“ tikisi gauti maždaug 240 mln. eurų neapmokestinamą kapitalo prieaugį „City Solutions“ 2021 metų antrojo ketvirčio rezultatuose.
Įmonė teigia, kad sandoris yra „Fortum“ strategijos vykdymo dalis, nes „Fortum“ nuolat peržiūri savo verslus ir optimizuoja portfelį vertės kūrimui.
2019 metų birželį „Fortum“ paskelbė svarstanti strategines galimybes centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms Estijoje, o 2020 metų vasarį nurodė peržiūrėsianti centralizuoto šilumos tiekimo verslą ir kitose Baltijos šalyse.
2020 m. „Fortum“ pardavė savo centralizuoto šilumos tiekimo įmones Joensū ir Jarvenpėje, Suomijoje. Šiuo metu vykdoma strateginė šildymo ir vėsinimo įmonių Lenkijoje, 50 procentų akcijų dalies „Stockholm Exergi“ ir „Consumer Solutions“ peržiūra.
„Šie pardavimai atitinka mūsų portfelio optimizavimą, kaip ir sėkmingi pardavimai Suomijoje 2020 metais. Šie aktyvai sukėlė didelį pirkėjų susidomėjimą, nes verslas buvo perorientuotas į mažesnį išmetamo anglies dvideginio kiekį“, – pranešime sakė Peras Langeris, „Fortum“ „City Solutions“ vykdomasis viceprezidentas.
„Ši investicija atspindi „Partners Group“ įsipareigojimą transformuoti investicijas į verslus, turinčius didelį poveikį susijusioms bendruomenėms. Šios įmonės tiekia šilumą tūkstančiams namų ir įmonių visame Baltijos regione, žinomame dėl atšiaurių žiemų“, – sakė Davidas Daumas, „Partner Group“ priklausančios „Private Infrastructure Europe“ generalinis direktorius.
Baltijos šalyse „Fortum“ centralizuotą šildymą tiekia penkiuose miestuose: Tartu ir Pernu Estijoje, Daugpilyje ir Jelgavoje Latvijoje bei Klaipėdoje Lietuvoje.
Be to, šiuose miestuose „Fortum“ valdo keturias kogeneracines jėgaines ir turi 49 proc. „Kauno kogeneracinės jėgainės“ akcijų.
2020 metais „Fortum“ pardavimai Baltijos šalyse sudarė 1,4 TWh šilumos ir 0,6 TWh elektros energijos, o EBITDA sudarė 54 milijonus eurų, įskaitant subsidijas bioenergijai.
Šiuo metu „Fortum“ įmonėse Baltijos šalyse dirba 271 darbuotojas, jie liks dirbti įmonėse ir jas pardavus.