Pernai „Nippon Gases“ Europoje pardavė pramoninių dujų už beveik 1,5 mlrd. JAV dolerių, o šiais metais, bendrovės tvirtinimu, siuntos sumenko perpus.
Gamtinių dujų kainoms šturmuojant neregėtas aukštumas, uždaromos trąšų gamyklos, kurios yra pagrindinis Britanijoje šaltinis anglies dvideginio, naudojamo gazuotų gėrimų gamyboje, gyvūlių apsvaiginimui prieš skerdimą bei branduolinių reaktorių aušinimui, rašo „Financial Times“.
Praėjusią savaitę Norvegijos trąšų gamintoja „Yara International“ pareiškė, kad dėl rekordiškai aukštų gamtinių dujų kainų priversta amoniako gamybą Europos gamyklose mažinti maždaug 40 procentų.
Kita šios pramonės šakos atstovė – JAV „CF Industries Holdings“ dėl tos pačios priežasties sustabdė dviejų įmonių JK veiklą, o britų valdžios institucijos buvo priverstos bendrovei suteikti tik laikiną finansinę paramą, kad ši galėtų atnaujinti sustabdytų padalinių veiklą.
„Nippon Gases“, tiekianti pramonines dujas Skandinavijos bei Vakarų Europos šalims, įskaitant Švediją, Prancūziją ir Vokietiją, teigia, kad pirmenybę teiks galutiniams CO2 vartotojams, tokiems kaip branduolinės jėgainės, mėsos gamintojai ir medicinos įstaigos.
Tuo tarpu Nyderlanduose įsikūrusi „Carbonic Solutions“, tiekianti CO2 JK, įspėja, jog trūksta specialios dujų tvarkymo įrangos dėl paklausos iš kitų vartotojų, įskaitant „Linde“, „Air Liquide“ ir „Air Products“.
„Problema ta, kad nepakanka išteklių, kad gautume CO2 ten, kur reikia“, – sakė „Carbonic Solutions“ vadovas Christopheris Carsonas.