„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

D.Kreivio įmonė nėra pateikusi veiklos ataskaitos už 2019-uosius

Kandidatui į energetikos ministrus konservatoriui Dainiui Kreiviui iš dalies priklausanti įmonė „Catus“ nėra pateikusi veiklos ataskaitos už 2019 metus, nors pagal įstatymus tai buvo privaloma padaryti iki birželio 1 dienos. Įmonės vadovas aiškina, kad pati ataskaita yra patvirtinta, bet Registrų centrui nepateikta dėl techninių nesklandumų. Tuo tarpu Registrų centro atstovas tvirtina, kad ataskaitų nepateikusių įmonių yra daugybė.
Prezidentas susitiko su kandidatu į energetikos ministrus Dainiumi Kreiviu
Prezidentas susitiko su kandidatu į energetikos ministrus Dainiumi Kreiviu / LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr.

D.Kreivys iš viso turi 40 proc. bendrovės „Catus“, valdančios šešias įmones, akcijų. Politikas sako versle niekaip nedalyvaujantis.

Pasirodo, ši įmonė nėra pateikusi Registrų centrui savo veiklos ataskaitos už 2019 metus. Tai matome paties centro duomenų bazėje.

Mūsų apskaitą veda iš išorės samdyta kompanija ir yra problemų su elektroniniais parašais.

Šį faktą 15min ketvirtadienį patvirtino ir „Catus“ direktorius Mindaugas Sinkevičius, turintis likusias 60 proc. bendrovės akcijų.

Verslininkas tvirtino, kad taip įvyko dėl techninių sutrikimų.

„Mūsų apskaitą veda iš išorės samdyta kompanija ir yra problemų su elektroniniais parašais“, – 15min sakė M.Sinkevičius.

Tai kada gi įmonė ketina pateikti ataskaitą?

„Geras klausimas. Reikės išsiaiškinti, kur yra problema, nes iš mūsų pusės viskas padaryta“, – teigė „Catus“ vadovas.

„Kadangi tai su Vyriausybės formavimu susijusios aplinkybės, tai pateiksime greitai“, – juokavo jis.

VIDEO: Prezidentas D.Kreivio darbus vertina pozityviai, tačiau klausimų dėl interesų kandidatas į ministrus neišvengė

Verslininkas sakė, kad „Catus“ ataskaita buvo patvirtinta maždaug prieš tris mėnesius, o esant reikalui, jis gali dokumentu pasidalinti kitais būdais.

„Catus“ nebaus, nepateikia tūkstančiai

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus 15min sakė, kad teisės aktuose yra numatyta prievolė įmonėms veiklos ataskaitas pateikti iki birželio 1 dienos, kitaip joms gresia administracinė atsakomybė.

Visgi jis tvirtino, kad šiemet administracinio pažeidimo protokolus Registrų centras įmonių vadovams pradėjo siųsti tik lapkričio mėnesį, nes pateisino vėlavimą dėl COVID-19 pandemijos.

M.Samkus teigė, kad protokolai bus išsiųsti keliems tūkstančiams įmonių, parinktų atsitiktine tvarka, nes ataskaitų nepateikusių juridinių asmenų yra kur kas daugiau. „Catus“ tarp atsakomybės sulauksiančių įmonių kol kas nėra, nurodė jis.

Asmeninio archyvo nuotr./Mindaugas Samkus
Asmeninio archyvo nuotr./Mindaugas Samkus

Plačiau bausti įmonių Registrų centras nesiims, nes protokolų surašymas nėra automatizuotas ir reikalauja didelių administracinių resursų, o teismų skiriamos baudos neatgraso juridinių asmenų nuo pažeidimo.

„Bauda už ataskaitos nepateikimą gali siekti nuo 200 iki 3000 eurų, bet iš praktikos matome, kad teismai apsiriboja įspėjimais ar baudomis, mažesnėmis nei minimali mėnesinė alga“, – sakė M.Samkus.

„Todėl manome, kad ši poveikio priemonė nėra pati efektyviausia, siekiant didesnio ataskaitų pateikimo procento“, – pridūrė jis.

Registrų centro atstovas nurodė, kad įprastais metais iki birželio 1 dienos termino laiku veiklos ataskaitas pateikia, geriausiu atveju, pusė tokią prievolę turinčių įmonių, tačiau jos toliau tai daro iki metų pabaigos.

Taip pat Lietuvoje registruota apie 30-40 tūkst. juridinių asmenų, kurie jau kurį laiką nevykdo laikos ir jokių duomenų apie save neteikia, tvirtino M.Samkus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Registrų centras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Registrų centras

Susitiko su prezidentu

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su D.Kreiviu.

Kandidatui į energetikos ministrus teko aiškintis, ar jam pavyks sėkmingai atskirti viešuosius ir privačius interesus, jeigu jis būtų paskirtas ministru.

„Aš užtikrinau prezidentą, kad jau esu daugiau dešimtmetį politikoje, parlamente, interesų konfliktų derinimą ir prevenciją jau tikrai esu neblogai įvaldęs (...) O plačių interesų energetikos sektoriuje tikrai nėra. Nematau didesnio poreikio, tiktai išimtinais atvejais, kai reikės nusišalinti nuo sprendimų priėmimo“, – žurnalistams sakė D. Kreivys.

Vis dėlto sąsajos su verslu privedė jį ir prie turbūt didžiausios politinės klaidos, 2011 metais kainavusios jam ūkio ministro postą.

2010 metais D.Kreivys pasirašė įsakymą dėl Europos Sąjungos lėšų skyrimo mokyklų renovavimui, kai konkursų dėl dviejų tokių mokyklų renovavimo laimėtoja buvo pripažinta su juo susijusi statybų bendrovė.

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai pradėjus tyrimą, D.Kreivys teigė nematantis savo politinės atsakomybės, jį gynė ir premjeras Andrius Kubilius, o prezidentė Dalia Grybauskaitė dar vykstant tyrimui pareiškė nepasitikinti ministru, nes šis turi pasirinkti, ar būti politiku, ar verslininku.

2011 metų kovo 8 dieną VTEK paskelbė, kad D.Kreivys nevykdė nustatytos prievolės „vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad net nekiltų abejonių, kad toks konfliktas yra“, tad pažeidė įstatymą.

D.Kreivys tą pačią dieną atsistatydino iš pareigų, nors su sprendimu nesutiko bei nesėkmingai vėliau skundė jį teismams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs