„2016 m. pabaigoje planuotas „Turkiško srauto“ atidarymas nukeliamas dėl politinės krizės Turkijoje“, – žurnalistams Maskvoje teigė A.Medvedevas.
1100 km. ilgio „Turkiško srauto“ dujotiekiu į Europą per Turkijos teritoriją kasmet turėjo būti patiekiama iki 63 mlrd. kubinių metrų dujų.
Jau penktadienį Turkijos dienraštis „Hurriyet“ , cituodamas šaltinį šalies energetikos ir gamtinių išteklių ministerijoje, paskelbė, kad Maskva ir Ankara užšaldė diskusijas dėl šio energetikos projekto vykdymo.
1100 km. ilgio „Turkiško srauto“ dujotiekiu į Europą per Turkijos teritoriją kasmet turėjo būti patiekiama iki 63 mlrd. kubinių metrų dujų.
Dar prieš savaitę A.Medvedevas tikino, kad abi šalys yra pasiruošusios paskutinei derybų dėl projekto fazei.
Susitikime su žurnalistais „Gazprom“ atstovas taip pat paminėjo, kad koncernas šiuo metu intensyviai dirba, siekdamas pritraukti reikalingas investicijas dujotiekio „Šiaurės srautas 2” , kurio pralaidumas siektų 55 mlrd. kubinių metrų per metus, statybai. Šis dujotiekis eitų nuo Rusijos pakrantės Baltijos jūros dugnu iki Vokietijos.
A.Medvedevas pažymėjo, kad planuojama, kad naujasis Baltijos jūros dugnu nutiestas dujotiekis pradėtų veikti 2019 m.
„Išankstinį domėjimąsi „Šiaurės srauto 2” finansavimu pademonstravo Europos finansinės institucijos. Mūsų finansų departamentas jau pradėjo šiuo pasiūlymus nagrinėti. Tačiau tai nereiškia, kad finansinių priemonių nebus ieškoma ir Azijoje“, – pridūrė „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas.