„Kvietimo rezultatai rodo, jog šalies gyventojų naujovės negąsdina – jie drąsiai sutinka naujas idėjas ir ryžtingai priima inovatyvius sprendimus“, – pranešime sakė Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Pasak ministerijos, paraiškas pateikė beveik 300 gyventojų. Didžioji jų dalis planuoja įsirengti 10 kWh kaupiklius, o vidutinė prašoma išmokos suma siekia beveik 4200 eurų.
Tokia parama suplanuota pirmą kartą. Gyventojų kaupikliams iš Klimato kaitos programos šiemet skirta 1 mln. eurų, o valstybės ar savivaldybių institucijoms – 3 mln. eurų.
Paramą gali gauti gyventojai, ant savo gyvenamųjų ar sodo namų įsirengę saulės ar vėjo elektrinę ir tapę gaminančiais vartotojais. Tačiau įsigiję saulės elektrinės dalį iš saulės parkų į ją negalės pretenduoti.
Maksimali išmoka gyventojams teikiama už iki 10 kWh galios įrenginį, už 1 kWh galios ličio geležies fosfato kaupiklio mokant 450,26 euro, ličio jonų kaupiklio – 391,08 euro kompensaciją.
Paraiškas buvo planuota priimti iki 2023 metų birželio 19 dienos arba kol pakaks skirtų lėšų.