„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įmonei teko raudonuoti: išaugus sąskaitoms už šildymą, pasiūlė prisiglausti prie augintinio

Britų energijos tiekėjui SSE, kuris valdomas įmonės „OVO Energy“, teko atsiprašinėti po to, kai pasiūlė 10 paprastų ir efektyvių būdų, kaip šildytis šią žiemą nedidinant šilumos suvartojimo. Klientams įmonė siūlė prisiglausti prie augintinių ir sportuoti norint sutaupyti bei sumažinti sąskaitas už šildymą. Galiausiai kompanija atsiprašė už „prastai įvertintą ir nenaudingą“ patarimą klientams.
Katė šildosi
Katė šildosi / 123RF.com nuotr.

„Jums ne visada reikia pasikliauti centriniu šildymu, kad būtų šilta. Pateikiame mažiau žinomus būdus, kaip galima rasti papildomos šilumos iš kitų šaltinių“, – rašoma įmonės laiške.

Vienas „kitų šaltinių“ – saulės spinduliai. Įmonė rekomendavo praverti užuolaidas saulėtą dieną, kad namuose būtų šilčiau. Kitas pasiūlymas – po maisto ruošos palikti atvirą orkaitę. O labiausiai cituojama žiniasklaidos rekomendacija – apsikabinti augintinį ar mylimą žmogų.

Maža to, trečias pagal dydį Jungtinės Karalystės energijos tiekėjas nurodė, jog galima sušilti daugiau judant, ir kaip pavyzdį pateikė, jog klientai gali sukti lanką su vaikais, susitvarkyti namus ar šokinėti. Taip pat pasiūlė vartoti imbierą, valgyti košes bei gerti daugiau skysčių.

Nuomonę dėl šių patarimų, po to kai pirmas apie tai parašė „Financial Times“, išsakė ir valdžios atstovai, kurie pavadino juos nejautriais. Galiausiai kompanijai teko raudonuoti dėl nevykusio įrašo – jis buvo ištrintas, o įmonė atsiprašė.

„OVO Energy“ atstovas komentare CNN teigė, kad kompanija supranta situacijos dėl energijos kainų rimtumą, o tinklaraščio nuoroda, kuri buvo išsiųsta klientams, buvo prastai įvertinta ir nenaudinga.

„Mums gėda ir nuoširdžiai atsiprašome“, – teigė įmonės atstovas.

Staigiai išaugus dujų kainoms, ne tik Lietuvos, bet ir Didžiosios Britanijos namų ūkių sąskaitos už šildymą smarkiai išaugo.

„Bank of America“ skaičiavimu, Didžiosios Britanijos vartotojai už savo namų šildymą ir elektrą šiais metais mokės maždaug 790 svarų (beveik 950 eurų) daugiau. Didmeninės Europos dujų kainos, palyginti su praėjusiais metais, šoktelėjo 400 proc., o elektros kainos – 300 proc., praėjusią savaitę pranešė banko analitikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs