Investicijos į atsinaujinančiąją energiją pasaulyje 2016 metais sumažėjo beveik ketvirtadaliu

Investicijos į atsinaujinančiąją energiją pasaulyje 2016 metais sumažėjo beveik ketvirtadaliu ir tai, be kita ko, lėmė tokios energijos gamybos įrenginių įrengimo kainų smukimas ir išlaidų kai kuriose rinkose sumažėjimas, nurodoma ataskaitoje, kuri buvo parengta remiant Jungtinių Tautų aplinkos programai (UNEP).
Vėjo jėgainės
Vėjo jėgainės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendros investicijos nuo 312,2 mlrd. JAV dolerių 2015 metais sumažėjo iki 241,6 mlrd. JAV dolerių.

Tačiau energijos gamybos iš atsinaujinančiųjų šaltinių pajėgumai padidėjo 138,5 gigavato ir prieaugis buvo 8 proc. didesnis negu 2015 metais, per kuriuos tie pajėgumai išaugo 127,5 gigavato.

Taip yra dėl to, kad pernai sumažėjo saulės, vėjo ir kitų sistemų, kurias naudojant iš atsinaujinančiųjų šaltinių gaminama energija, įrengimo kainos.

Kinija šiame sektoriuje pernai investavo 78,3 mlrd. JAV dolerių – maždaug trečdaliu mažiau negu metais anksčiau ir šis investicijų smukimas buvo pirmasis per daugiau kaip dešimtmetį.

Daugelis šalių atsinaujinančiąją energiją laiko neatsiejama pasaulio pastangų sumažinti išmetamą anglies dioksido kiekį dalimi.

JAV investicijos sumenko 10 proc. iki 46,4 mlrd. JAV dolerių, o Japonijos investicijos pernai sumažėjo daugiau kaip perpus iki 14,4 mlrd. JAV dolerių.

Europoje išlaidos atsinaujinančiajai energijai padidėjo iki 59,8 mlrd. JAV dolerių ir tai visų pirma lėmė dideli vėjo energijos projektai Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

Daugelis šalių atsinaujinančiąją energiją laiko neatsiejama pasaulio pastangų sumažinti išmetamą anglies dioksido kiekį dalimi.

Kaip pažymima ataskaitoje, kuri buvo parengta remiantis „Bloomberg New Energy Finance“ duomenimis, investicijų į deginant iškastinį kurą gaminamą energiją suma pernai buvo daugiau kaip perpus mažesnė negu investicijų į atsinaujinančiąją energiją suma.

Iš atsinaujinančiųjų šaltinių, neįskaitant didelių hidroelektrinių, gaminamos elektros energijos dalis pernai paūgėjo nuo 10,3 iki 11,3 procento.

Europos elektros energetikos asociacija EURELECTRIC antradienį paskelbė, kad 3,5 tūkst. jos narių po 2020 metų neinvestuos į naujas anglimi kūrenamas elektrines.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai