Šis retas įvykis, kai Irano laivas prisišvartavo Teherano pagrindinės priešininkės Saudo Arabijos uoste, įvyko Vašingtonui ruošiantis panaikinti visas tebegaliojančias išlygas šalims, importuojančioms naftą iš Irano, kuriam JAV grąžino griežtas sankcijas. Rijadas tokį žingsnį tvirtai palaiko.
SHANA žiniomis, incidentas prasidėjo antradienį paryčiais, kai tanklaivis pasiuntė nelaimės signalą.
„Vienas iš Irano nacionalinės tanklaivių bendrovės tanklaivių, plaukęs Raudonąja jūra Sueco kanalo link, nebegalėjo tęsti kelionės, nes į mašinų skyrių liejosi vanduo, – informavo naujienų agentūra. - Koordinuojant veiksmus su kompetentingais pareigūnais laivas buvo nukreiptas į Džidą – artimiausią saugų juostą, siekiant sutaisyti gedimą ir imtis reikiamų veiksmų.“
Pasak SHANA, tanklaivyje „Happiness 1“ buvo 26 įgulos nariai – 24 iraniečiai ir du Bangladešo piliečiai. Visi jie yra saugūs, pridūrė naujienų agentūra.
Ji citavo tanklaivių kompanijos informaciją, kad per incidentą žalos aplinkai nebuvo padaryta.
SHANA nepatikslino, ar laivas iki ketvirtadienio pratęsė savo kelionę, ar pasiliko Džidos uoste.
Vašingtonas ruošiasi nuo ketvirtadienio nebeatleidinėti nuo sankcijų iranietišką naftą importuojančių valstybių.
Visai Irano eksportuojamai produkcijai, parduodamai tokioms svarbioms šalims kaip Kinija, Indija ir Kinija, dabar taikomos lapkritį įvestos sankcijos.
Pastaruoju metu įtampa tarp Irano ir Saudo Arabijos yra padidėjusi.
Abi dėl įtakos regione besivaržančios valstybės nepalaiko jokių diplomatinių santykių nuo 2016 metų. Priešprieša paaštrėjo karalystei įvykdžius egzekuciją vienam įtakingam šiitų dvasininkui - tuomet pasipiktinę protestuotojai padegė Saudo Arabijos diplomatines misijas Irane, o Rijadas nutraukė visus dvišalius ryšius.
Pernai sausį kitas iraniečių tanklaivis „Sanchi“ prie Šanchajaus pakrantės įsirėžė į kinų krovininį laivą „CF Crystal“ ir nuskendo apimtas liepsnų. Tąsyk tikriausiai žuvo visi įgulos nariai – 30 iraniečių ir du bangladešiečiai, o nelaimės vietoje išsiliejo daug naftos.