Išmaniųjų skaitiklių diegimas palangiškei apkarto: teigia, kad ESO įvedė juos iš anksto neįspėjusi

Įsibėgėjant išmaniųjų elektros skaitiklių diegimui, kai kurie žmonės procesu nepatenkinti. Su 15min susisiekusi palangiškė pasakojo, kad apie tai, jog jos namuose įdiegti išmanieji skaitikliai, ji sužinojo po jau įvykusio fakto. Moteris šiuo metu yra užsienyje, o jos butas šildomas elektra, tad ji nerimauja, kad atjungus šildymo sistemą, gali būti sugadintos grindys. ESO situacijos nekomentavo, tik nurodė, kad rekomenduoja klientams atsinaujinti kontaktinius duomenis.
Išmaniojo elektros skaitiklio diegimas
Išmaniojo elektros skaitiklio diegimas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

ESO praėjusį antradienį skelbė, kad prieš vykdant skaitiklių keitimą informuos vartotojus prieš 5 darbo dienas: išsiųs informaciją elektroniniu paštu arba SMS žinute.

Visgi 15min skaitytoja Eglė sakė, kad apie jokios informacijos nesulaukė. Jos teigimu, ESO laišką atsiuntė tik po to, kai įdiegė išmanųjį skaitiklį.

„Penktadienį elektroniniame pašte radau laišką, kad tokiu ir tokiu adresu pakeistas skaitiklis ir nurodyti rodmenys. Ėmiau žiūrėti žinutes savo telefone, tikrinti elektroninį paštą. Nebuvo jokio išankstinio pranešimo“, – 15min pasakojo Eglė.

123RF.com nuotr./Telefonas
123RF.com nuotr./Telefonas

Didžiausia problema, anot jos, yra ta, kad butas šildomas elektriniu kuro katilu, šildymo sistema išvedžiota po grindimis.

„Sistema buvo sureguliuota, sutvarkyta, bet kai jie atjungė elektrą, natūraliai visa šildymo sistema išsibalansuoja. Čia gali būti ir finansinių nuostolių, grindys gali iššokinėti, susproginėti. Aš šiuo metu esu ne Lietuvoje, o visi žinome, kokia temperatūra yra šalyje, ateina šalčiai. Tai yra nesveika visai sistemai, taip nedaroma“, – guodėsi moteris.

Pašnekovė kreipėsi į ESO, tačiau teigė iš jų sulaukusi tik šabloniškų atsakymų ir atsiprašymų. Moteris teigė norinti, kad ESO dėl klaidos prisiimtų atsakomybę.

„Atitikmuo yra Kelių eismo taisyklės. Neduok Dieve, jei aš pasistatysiu mašiną neleistinoje vietoje, nepamačiusi ženklo, jei jį užstoja medžio šakos. Mane iškart nubaus. Nežiūrės, ar aš žmogiškai suklydau, ar nemačiau. Niekam neįdomu, iškart gausi baudą. O jie, nusižengę šitomis taisyklėmis, jokios atsakomybės neneša, nėra jokių konkrečių asmenų, su kuriais būtų galima pasikalbėti“, – kalbėjo Eglė.

ESO atstovas spaudai Paulius Kalmantas šio konkretaus atvejo pakomentuoti negalėjo, nes Eglė nesutiko, kad 15min įmonės atstovui nurodytų jos adresą.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Išmaniojo elektros skaitiklio diegimas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Išmaniojo elektros skaitiklio diegimas

„Rekomenduojame klientams atsinaujinti savo kontaktinius duomenis, jeigu jie keitėsi, tai galima padaryti ESO savitarnoje arba paskambinus mums“, – nurodė P.Kalmantas.

Jis nurodė, kad kas dieną Lietuvoje virš 2 tūkst. senųjų elektros skaitiklių yra pakeičiami į naujuosius, išmaniuosius.

Skaitiklių keitimo tvarka

ESO Išmaniosios apskaitos valdymo departamento direktorė Aurelija Židickytė-Orvydė anksčiau pranešime teigė, kad prieš keičiant elektros skaitiklį kiekvienas klientas informuojamas asmeniškai.

„Skaitiklių fizinė vieta bus ta pati, kaip ir šiuo metu esančių apskaitos prietaisų, o gyventojų informavimo būdas priklauso nuo to, kur įrengtas esamas elektros skaitiklis – ar lauke, ar namų viduje“, – teigė A.Židickytė-Orvydė.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./ Aurelija Židickytė-Orvydė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./ Aurelija Židickytė-Orvydė

ESO nurodo, kad tiems, kurių skaitikliai įrengti lauke ir kliento dalyvavimas keitimo darbų metu nėra būtinas, prieš 5 darbo dienas išsiunčiama informacija trumpąja SMS žinute ar el. paštu apie konkrečią keitimo dieną. Kaip teigia ESO atstovė, bendrovės ar rangovų inžinieriai gali skambinti klientui skaitiklio keitimo dieną suderinti konkretų darbų laiką.

Išmaniųjų skaitiklių diegimas numatomas dviem etapais. Diegimas prasidėjo nuo daugiausiai elektros energijos suvartojančių klientų. Kitiems klientams išmanieji skaitikliai bus keičiami pasibaigus esamų skaitiklių metrologinei patikrai arba jiems sugedus.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje įdiegta apie 150 tūkst. naujų apskaitos prietaisų.

Iki 2025 m. bus įdiegta apie 1,2 mln. šių skaitiklių. Bendrovė skaičiuoja, kad įrenginiai padės vartotojams sutaupyti apie 6 proc. elektros energijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis