Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ispanijoje ir Portugalijoje įsigaliojo dujų kainų „lubos“

Antradienį įsigaliojo ES remiamos Ispanijos ir Portugalijos elektrinėse naudojamų gamtinių dujų kainos „lubos“, kuriomis siekiama sumažinti elektros energijos kainų kilimą abiejose šalyse.
Dujotiekis
Dujotiekis / 123RF.com nuotr.

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą dujų kainos išaugo, todėl šiose dviejose šalyse, turinčiose mažai elektros jungčių su likusia Europos dalimi, elektros energijos kainų augimas dar labiau paspartėjo.

Praėjusią savaitę Europos Komisija sutiko apriboti elektros energijos gamybai naudojamų dujų kainą iš pradžių iki 40 eurų už megavatvalandę, o per ateinančius 12 mėnesių vidutinė kaina turėtų siekti 50 eurų.

Ispanijos vyriausybė prognozuoja, kad ši priemonė, kuri galios iki 2023 metų gegužės 31 dienos, leis pasiekti, kad namų ūkiams energijos kainos taptų mažesnės iki 20 procentų.

Ispanijos energetikos ministrė Teresa Ribera sakė, kad šios kainų ribos „apsaugos“ Ispanijos ir Portugalijos namų ūkius dėl karo Ukrainoje „turbulentiškoje ir sudėtingoje“ energetikos rinkoje.

Ispanijoje ir Portugalijoje energijos kainos pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo dėl ES elektros rinkos taisyklių, kurios verčia gamintojus parduoti savo energiją pagal brangiausių technologijų – šiuo metu tai yra dujomis kūrenamos elektrinės – apsprendžiamas kainas.

Madridas ir Lisabona kelis mėnesius kovojo prieš šią sistemą, kuri laikoma nepalankia atsižvelgiant į energetinę padėtį Pirėnų pusiasalyje, kuriame naudojama daug atsinaujinančios energijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?